ՌԴ նախագահի օրակարգում Պուտին-Փաշինյան հանդիպում նախատեսված չէ. Պեսկով
Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինի ուրբաթօրյա աշխատանքային ժամանակացույցում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպում դեռևս նշված չէ։ Այս մասին, ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ, հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Փաշինյանը Մոսկվա կայցելի հունվարի 25-ին «Եվրասիական հանձնաժողովի կոլեգիայի հետ հանդիպելու համար»:
«Որքանով տեղյակ եմ՝ չի նախատեսված... Նախագահի մոտ ուրբաթը հագեցած օր է, ուստի չգիտեմ՝ ինչ-որ փոփոխություններ կլինե՞ն. դեռեւս նման շփումները չեն համաձայնեցվել»,-լրագրողներին ասել է Պեսկովը:

В графике Путина встреча с Пашиняном пока не назначена – Песков
Встреча с премьер-министром Армении Николом Пашиняном пока не значится в рабочем графике российского лидера Владимира Путина на пятницу, 25 января. Об этом, как сообщает РИА «Новости», заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
Ранее замглавы МИД РФ Григорий Карасин сообщил, что Пашинян посетит Москву 25 января «для встречи с коллегией Евразийской комиссии».
«Насколько я знаю, не планируются (переговоры с президентом РФ). Вы знаете, они часто общаются и по телефону и они очень часто встречаются. Пятница – достаточно такой день насыщенный у президента, поэтому не знаю, будут ли какие-то изменения, пока такие контакты не согласовывались», – заявил Песков журналистам.