Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ դատական նիստը կրկին հետաձգվեց (տեսանյութ, լրացված)
ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանում շարունակվում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ նիստը։
Փաստաբան Հայկ Ալումյանը լրագրողներին հայտնել էր, որ Ռոբերտ Քոչարյանը ներկա է լինելու նիստին և պատրաստվում է ելույթ ունենալ։
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը հունվարի 18-ին որոշում էր կայացրել բավարարել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով վարույթ իրականացնող մարմնի միջնորդությունը՝ կալանքը երկու ամսով երկարաձգելու վերաբերյալ:
Դատական նիստը հետաձգվեց։ Այն կշարունակվի փետրվարի 4-ին, ժամը 12։00-ին։ Այսօրվա նիստում պաշտպանական կողմն ամբողջությամբ ներկայացրել է իր բողոքը։ Ելույթ է ունեցել նաև Ռոբերտ Քոչարյանը։ Մեղադրող կողմն էլ ներկայացրել է իր առարկությունները, բայց ոչ ամբողջությամբ։

Заседание суда по вопросу меры пресечения в отношении Роберта Кочаряна снова перенесено (видео, дополнено)
В Апелляционном уголовном суде продолжается рассмотрение вопроса об изменении меры пресечения в отношении 2-го президента РА Роберта Кочаряна.
Адвокат Айк Алумян сообщил журналистам, что Роберт Кочарян будет присутствовать на заседании и готовится на нам выступить.
Напомним, что 18 января суд общей юрисдикции Еревана удовлетворил ходатайство следователя Специальной следственной службы о продлении ареста Роберта Кочаряна еще на 2 месяца.
Судебное заседание перенесено. Оно будет продолжено 4 февраля в 12:00. В ходе сегодняшнего заседания сторона защиты полностью представила апелляционную жалобу. Выступил также Роберт Кочарян. Сторона обвинения частично представила свои возражения.