Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովը մարտի 27-28-ը պաշտոնական այցով կժամանի Իրան՝ մասնակցելու Նովրուզ միջազգային տոնին նվիրված նախագահ Մահմուդ Ահմադինեջադի կազմակերպած տոնակատարությաններին։ Այցի շրջանակներում, Մամեդյարովը կունենա մի շարք երկկողմ հանդիպումներ։
Ադրբեջանի ԱԳ նախարարը կժամանի Իրան

Министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров совершит визит в Иран с целью участия в организуемом президентом Махмудом Ахмадинежадом мероприятии, посвященном международному празднику Новруз. Глава азербайджанского МИД будет находиться в Иране с 27 по 28 марта.
Глава МИД Азербайджана совершит визит в Иран