Փաշինյանը՝ Ծառուկյանի և օլիգարխիայի մասին
Այսօր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մամուլի ասուլիսի ժամանակ անդրադարձավ ՔՈ կուսակցության դիմումին, ըստ որի վերջիններս պնդում են, որ պետք է Գագիկ Ծառուկյանին զրկել պատգամավորական մանդատից, քանի որ Ծառուկյանը բիզնեսմեն է.
«Ես արդեն հայտարարել եմ, որ Հայաստանում օլիգարխներ չկան, և դրա պատճառով քննադատության եմ արժանացել, ես էլ ասում եմ՝ օլիգարխիա ի՞նչ է նշանակում, նշանակում է քչերի իշխանություն: Օլիգարխներն ունեն իշխանության և դրա որոշումների վրա ազդեցություն ունենալու լծակներ»:
Փաշինյանը նշեց, որ ինչ վերաբերում է Ծառուկյանի դիմումին, ապա ընթացակարգով տրվել է. «Կքննարկվի, որոշում կկայացվի, դա իրավական հարց է, և այդտեղ ես քաղաքական ենթատեքստ չեմ տեսնում»:

Пашинян о Царукяне и олигархии
В ходе сегодняшней пресс-конференции премьер Никол Пашинян обратился к заявлению партии «Решение гражданина», в котором говорится о необходимости лишения Гагика Царукяна депутатского мандата, поскольку он является бизнесменом.
«Я уже заявлял, что в Армении олигархов нет, за что удостоился критики. Что означает «олигархия»? Означает «власть немногих». Олигархи обладают властью и рычагами влияния на принимаемые властью решения», – отметил Пашинян.
По его словам, вопрос лишения лидера Царукяна мандата лежит исключительно в правовой плоскости и лишен какого-либо политического подтекста.