Բաղդադում ահաբեկչական պայթյունները հաջորդում են մեկը մյուսին
35 մարդ է զոհվել ապրիլի 4-ին Բաղդադի օտարերկրյա դեսպանատների մոտակայքում տեղի ունեցած 3 հզոր ահաբեկչական պայթյունների հետևանքով։ Վիրավորվել է 224 հոգի։ մահացածների գերակշռող մասը քաղաքի կենտրոնական հատվածում տեղակայված բանկի աշխատակիցներ են։ Առայմ ոչ մի խմբավորում պատասխանատվություն չի վերցրել ահաբեկչությունների համար։ Եվս մեկ ահաբեկչական պայթյուն է տեղի ունեցել այսօր Իրաքի հյուսիսում տնվող Մոսուլ քաղաքում։ Նախնական տվյալներով մահացել է 3, վիրավորվել ավելի քան 40 մարդ։
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 3-ին Բաղդադից ոչ հեռու գտնվող Հալես քաղաքում տեղի ունեցած կրկնակի պայթյունի հետևանքով զոհվել էր 42 հոգի։

В Бадгаде террористические акты следуют один за другим
Не менее 35 человек стали жертвами трех мощных взрывов, осуществленных 4 апреля возле иностранных посольств в Багдаде. Ранения получили более 224 человек. Подавляющее большинство погибших сотрудники банка, расположенного в центральной части города.  До сих пор ни одна из группировок не взяла на себя ответственности за теракты.  Ещё один взрыв прогремел в городе Мосул, на севере Ирака. По предварительным данным погибло 3 человека, более 40 получили ранения.
Напомним, что 3-го апреля, недалеко от Багдада в городе Xалес в результате двух взрывов погибло 42 человека.