Թբիլիսիում հանրահավաքի կազմակերպիչներն «Ազատության երթ» են ազդարարել
Բազմահազարանոց հանրահավաքի մասնակիցները հունիսի 29-ին՝ ժամը 19:00-ին, կկազմակերպեն այսպես կոչված Ազատության երթ՝ ոտքով անցնելով մի քանի կիլոմետր Հանրապետության հրապարակից մինչեւ Ազատության հրապարակ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունիսի 26-ին Թբիլիսիում խորհրդարանի շենքի մոտ կայացած հանրահավաքում հայտարարել Է ցույցի կազմակերպիչներից մեկը՝ Շոթա Դիգմելաշվիլին:
«Հիշե՛ք, շաբաթ օրը երեկոյան ժամը յոթին հավաքվում ենք Հանրապետության հրապարակում եւ կազմակերպում «Ազատության երթ» մինչեւ Ազատության հրապարակ: Հայտնեք ձեր բոլոր ծանոթներին»,- դիմել Է Դիգմելաշվիլին հանրահավաքի մասնակիցներին: Հանրահավաքները Թբիլիսիում շարունակվում: Հունիսի 26-ին խորրդարանի շենքի մոտ վերստին ժողովուրդ Է հավաքվել:
Հանրահավաքի ներկայիս մասշտաբը զիջում Է այն ցույցերին, որոնք կազմակերպվում Էին առաջին օրերին: Ցուցարարները խորհրդանշորեն կարմիր ժապավեներով կապել Էին իրենց մեկական աչքն՝ այդ կերպ պաշտպանություն հայտնելով այն մարդկանց, որոնք կորցրել են աչքը հանրահավաքը ցրելիս:
Այն բանից հետո, երբ հնչել Է Վրաստանի օրհներգը, հանրահավաքի մասնակիցներցն օդ են նետել այդ ժապավենները, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Организаторы митинга в Тбилиси анонсировали «Марш свободы»
Участники многотысячного митинга устроят 29 июня в 19:00 так называемый Марш свободы, пройдя несколько километров пешком от площади Республики до площади Свободы, заявил в среду на митинге у здания парламента в Тбилиси один из организаторов демонстрации Шота Дигмелавшили, сообщает ТАСС.
«Запомните, в субботу в семь часов вечера собираемся на площади Республики и устраиваем «Марш свободы» по площади Свободы. Передайте всем вашим знакомым», – обратился Дигмелашвили к митингующим.
Митинги возобновились и в среду. У здания парламента вновь собрался народ. Нынешний масштаб митинга уступает демонстрациям, которые устраивались в первые дни. Демонстранты символично завязали себе по одному глазу красными лентами, таким образом выразив поддержку тем людям, которые при разгоне митинга потеряли глаза. После того, как зазвучал гимн Грузии, митингующие подкинули повязки в воздух.