Ռուսաստանում հայ ընտանիքը ողբերգական ավտովթարի է ենթարկվել. 4 զոհից երկուսը երեխաներ են
«Ֆորդ» մակնիշի մեքենայի վարորդը հուլիսի 16-ին` ժամը 23։40-ին, Ջուգբա գյուղից շարժվել է դեպի Կրասնոդարի Գելենջիկ քաղաք: Մ-4 «Դոն» մայրուղու 1453-րդ կիլոմետրին վարորդը կորցրել է կառավարումը, մեքենան դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և բախվել ծառին: Վթարի արդյունքում զոհվել է 4 մարդ:
Վթարից զոհված անձինք եղել են Հայաստանից: Ինչպես լրատվամիջոցին հայտնել է օպերատիվ ծառայության աղբյուրը, վթարի զոհ է դարձել հայ ընտանիք՝ 32-ամյա ամուսինը, 28-ամյա կինը և նրանց 7 ու 5 տարեկան աղջիկները:
Ռուսաստանում ողբերգական ավտովթարի հետևանքով զոհվել են 4 հայեր, նրանցից երկուսը երեխաներ են:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է «Kubnews.ru»-ն:

В трагическом ДТП в России погибла семья из Армении
Авария, жертвами которой стали двое взрослых и двое детей, произошла в ночь на 17 июля под Геленджиком.
По предварительным данным полиции, 16 июля около 23.40 водитель автомобиля «Форд транзит» двигался со стороны поселка Джубга в сторону Геленджика. На 1453 километре трассы М-4 «Дон» водитель не справился с управлением, съехал с дороги и врезался в дерево.
В результате аварии от полученных травм погибли 4 человека.
Как сообщил «Кубанским новостям» источник в оперативных службах региона, в ДТП погибла семья из Армении: 28-летний мужчина, его 22-летняя супруга и их дочери в возрасте 7 и 5 лет.