Օդանավասանդուղքը բախվել է ինքնաթիռին, որը պետք է «Շերեմետևոյից» Երևան մեկներ
Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանում օդանավասանդուղքը վնասել է «Նորդվինդ» («Հյուսիսային քամի») ավիաընկերության Boeing 737-800 ինքնաթիռի վերին շերտը։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
Փոխադրող ընկերության մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ սպասարկող ընկերությունը սանդուղքով է վնասել ինքնաթիռը։
Այժմ ուղևորներին այլ ինքնաթիռ են նստեցնում, չվերթը մոտ 30 րոպե կուշանա։

Трап врезался в самолет, который должен был лететь в Ереван из «Шереметьево»
В московском аэропорту «Шереметьево» трап повредил обшивку самолета «Boeing 737-800» авиакомпании «Нордвинд» («Северный ветер»), который летел в Ереван. Об этом сообщает РИА «Новости».
Как сообщает пресс-служба перевозчика, обслуживающая компания повредила трапом самолет. Сейчас пассажиров пересаживают на другое воздушное судно и задержка рейса составит не более 30 минут.