Հուրգադայում մնացած հայ զբոսաշրջիկների երկրորդ խումբը ժամանել է Երևան
«Զվարթնոց» օդանավակայանում վայրէջք է կատարել Հուրգադայում մնացած հայ զբոսաշրջիկների երկրորդ խմբին տեղափոխող ինքնաթիռը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին «Զվարթնոց» օդանավակայանից:
Հուրգադա-Երևան հուլիսի 25-ի OTF 3703 չվերթի չեղարկման պատճառով Հուրգադայում գտնվող 132 ուղևոր հուլիսի 26-ին՝ Երևանի ժամանակով 20:30-ին Հուրգադա-Երևան UJ 5600 չվերթով ժամանել է Հայաստան: Չվերթի չեղարկման պատճառն այն է, որ «Էյ ընդ Ար Տուր» հայկական տուրօպերատորը չի վճարել ավիափոխադրողին:
Եգիպտոսում ՀՀ դեսպանությունը կոչ էր արել նույն տուրօպերատորի միջոցով հանգիստը կազմակերպած մյուս քաղաքացիներին ընդհատել հանգիստը ու Երևան վերադառնալ ևս մեկ չվերթով, որը կազմակերպվել էր հուլիսի 29-ին՝ 03:00-ին: Նոր թռիչքների կազմակերպման ծախսերը փոխհատուցում է ՀՀ կառավարությունը:

Вторая группа армянских туристов, оставшихся в Хургаде, прибыла в Ереван
В аэропорту «Звартноц» приземлился самолет со второй группой армянских туристов, оставшихся в Хургаде. Об этом «Арменпресс» сообщили в аэропорту «Звартноц».
Из-за отмены рейса OTF 3703 25-го июля 132 пассажира, находившиеся в Хургаде, 26-го июля, в 20:30 по ереванскому времени рейсом Хургада - Ереван UJ 5600 прибыли в Армению. Причиной отмены рейса является то, что армянский туроператор «Эй энд Ар тур» не заплатил авиаперевозчику.
Посольство Армении в Египте призвало остальных граждан, организовавших свой отдых посредством того же туроператора, прервать отдых и вернуться в Ереван еще одним рейсом, который был организован 29 июля в 03:00.
Правительство Армении компенсирует расходы этих полетов.