ՀՀԿ պատգամավոր. «Հայաստանում հեղափոխական իրավիճակ չկա»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Լեռնիկ Ալեքսանյանն ասել է, թե ՀՀ բնակիչներն ունեն արդար սոցիալական անհանգստություն՝  կապված թանկացումների հետ, սակայն կառավարությունն ամեն ինչ անում է այդ խնդիրներին լուծում տալու համար։
Նրա խոսքերով, սակայն, այս ամենով հանդերձ, Հայաստանում չեն կարող կրկնվել Ղրղզստանի դեպքերը, և հեղափոխական իրավիճակ չկա։
-Հեղափոխության հիմքեր չկան մի շատ պարզ պատճառով՝ հայ ժողովուրդը ղրղզ չէ։ Բացի այդ, հեղափոխությունները, հատկապես այդ տիպի, բացասական երևույթներ են։ Մի շատ հայտնի խոսք կա, որ աղքատությունից է հեղափոխությունը ծնվում, բայց նաև բերում է իր հետ նույն վիճակը։ Հեղափոխությունները մինչ այսօր լավ վիճակի չեն բերել,-նշել է նա։
Ըստ Լեռնիկ Ալեքսանյանի՝ հայերն այնքան խելք ունեն, որ հեղափոխություն չանեն, և դրա համար համապատասխան ուժ չկա Հայաստանում։

Депутат РПА: “Революционной ситуации в Армении нет”
На встрече с журналистами депутат фракции РПА Лерник Алексанян сказал, что население РА имеет справедливую социальную обеспокоенность в связи с подорожаниями, однако правительство делает всё, чтобы решить эти проблемы.
По его словам, наряду с этим, Киргизские события в Армении повториться не могут, и революционной ситуации в стране нет.
"Оснований для революции нет по одной простой причине - армяне не киргизы. Кроме того, такого типа революции явление отрицательное. Есть известное изречение - революция рождается из нищеты, приводя с собой ту же ситуацию. До сих пор революции не доводили до хорошего", - отметил он.