Վ. Հովհաննիսյան. «Բանակցություն պետք է լինի, բայց ոչ թե՝ մեզ թելադրած կանոններով և օրակարգով»
-Մենք տեսնում ենք, որ իշխանության մեջ էլ ավելանում է այն մարդկանց թիվը, ովքեր հասկանում են, որ սխալ ճանապարհով են գնացել,-հրավիրված ասուլիսում ասել է ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Վահան Հովհաննիսյանը։ -Իհա՛րկե, հայաստանյան ավանդույթով սխալը շտկելու դժվարություն ունեն, և Հայաստանում ընդունված չէ երբևէ ընդունել սեփական սխալը։ Սակայն այն գիծը, որ մենք ենք տանում, փոփոխություն չի կրելու։
ՀՅԴ խմբակցության ղեկավարն ընդգծել է, թե իրենք ի սկզբանե ասել են, որ արձանագրություններն ահավոր վնաս են հասցնում Հայաստանին.
-Եվ դրանցից պետք է ձերբազատվել, ինչը բոլորովին չի նշանակում Թուրքիայի հետ ընդհանրապես բանակցությունների և երկխոսության բացառում։ Ո՛չ։ Այն պետք է լինի, այն պետք է շարունակվի, բայց ոչ թե՝ մեզ թելադրած կանոններով և օրակարգով,-ասել է Վ. Հովհաննիսյանը։

В.Ованисян: ”Переговоры должны быть, но не по тем правилам и той повестке, что нам диктуют”
Мы видим, что и в правящих кругах увеличивается число людей, которые понимают, что  пошли ошибочным путём",- сказал на пресс-конференции член бюро АРФД Ваан Ованисян. "Конечно, по армянской традиции есть трудности в признании и исправлении собственных ошибок. Но линия, проводимая нами, останется неизменной."
Как  подчеркнул лидер фракции АРФД, они изначально говорили о том, что протоколы наносят большой вред Армении.
"От них надо избавиться, что вовсе не означает исключение переговоров или диалога с Турцией. Нет. Они должны быть, должны продолжаться, но не по тем правилам и той повестке, что нам диктуют", - сказал В. Ованисян