Մոսկվայի մոտ վթարային վայրէջքից հետո հոսպիտալացվել է 10 մարդ (տեսանյութ)
Մոսկվայի մոտ վթարային վայրէջքից հետո հոսպիտալացվել է 10 մարդ, հայտնում է «Ինտերֆաքսը»՝ վկայակոչելով ՌԴ ԱԻՆ տարածքային վարչությանը:
«Տուժածների թիվը հասել է մինչեւ 10-ի, երեքը երեխաներ են: Նրանց տեղափոխում են Ռամենսկու ԲԿ»,- ասել են վարչությունից:
Տուժածների մոտ առկա էին սալջարդեր եւ քերծվածքներ:
Մոսկվայից Սիմֆերոպոլ թռչող «Ուրալյան ավիաուղիների» օդանավը Ժուկովսկի ծայրամասում Ռիբինսկոյե գյուղի մոտ վթարային վայրէջք էր կատարել եգիպտացորենի դաշտում: Օդ բարձրանալուց հետո օդանավի շարժիչի մեջ թռչուն էր ընկել, այն բռնկվել էր, անիվների կանգնակները կոտրվել էին, եւ օդանավը նստել էր «փորի վրա»: Օդանավում եղել է 234 մարդ, այդ թվում՝ անձնակազմի 7 անդամները: Ուղեւորներին տարհանել են փչովի սանդուղքներով: Սվերդլովի մարզի նահանգապետ Եվգենի Կույվաշեւը օդաչուներին հերոսներ է անվանել՝ նշելով, որ նրանց վարպետությունն ու դիմացկունությունը օգնել են փրկել մարդկային կյանքերը:

После аварийной посадки самолета под Москвой госпитализированы 10 человек (видео)
10 человек госпитализированы после аварийной посадки самолета под Москвой, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на региональной главк МЧС РФ.
«Число пострадавших увеличилось до 10 человек, трое дети. Доставляются в Раменскую ЦРБ», - сказали в главке. У пострадавших ушибы и ссадины.
Лайнер «Уральских авиалиний», летевший из Москвы в Симферополь, аварийно сел в кукурузном поле возле деревни Рыбинское на окраине Жуковского. После взлета в двигатель самолета попала птица, он загорелся, стойки шасси подломились и лайнер лег «на брюхо». На борту воздушного судна находились 234 человека, в том числе 7 членов экипажа. Пассажиров эвакуировали по надувным трапам. Губернатор Свердловской области Евгений Куйвашев назвал пилотов героями, отметив, что их мастерство и выдержка помогла спасти человеческие жизни, передает РИА «Новости».