Սի Ցզինպինը կարգադրել Է ապահովել Չինական մեծ պատի պահպանությունը
ՉԺՀ-ի իշխանությունները պետք Է ապահովեն Չինական մեծ պատի պահպանությունը, որն ազգի գլխավոր խորհրդանիշներից մեկն Է: Այդ մասին, ինչպես օգոստոսի 21-ին WeChat սոցիալական ցանցում հայտնել Է Չինաստանի կոմկուսի պաշտոնական պորտալը, հայտարարել Է ՉԺՀ-ի նախագահ Սի Ցզինպինը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Չինական մեծ պատը, ինչպես եւ Յանցզի ու Խուանխե գետերը, չին ազգի կարեւոր խորհրդանիշն Է: Դա մեր ժողովրդի ոգու կարեւոր դրսեւորումն Է,- ընդգծել Է նա երկրի հյուսիս-արեւմուտք կատարած տեսչական ուղեւորության ընթացքում:- Մենք ամենայն ուշադրությամբ պետք Է վերաբերվենք մեր պատմամշակութային ժառանգությանը, պաշտպանենք այդ անսպառ հոգեւոր աղբյուրը»:
Չինաստանի ղեկավարն այցելել Է Գանսուի նահանգ, որտեղ գտնվում են համաշխարհային ճանաչում ունեցող այդ պաշտպանական կառույցի ամենահին հատվածները, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Си Цзиньпин распорядился обеспечить сохранность Великой Китайской стены как символа нации
Власти КНР должны обеспечить сохранность Великой Китайской стены, которая является одним из главных символов нации. Об этом заявил председатель КНР Си Цзиньпин, сообщает в среду официальный портал КПК в социальной сети «WeChat».
«Великая Китайская стена, как и реки Янцзы и Хуанхэ, – важный символ китайской нации. Это важное проявление духа нашего народа, – подчеркнул он в ходе инспекционной поездки на северо-запад страны. – Мы во что бы то ни стало должны относиться внимательно к своему культурно-историческому достоянию, защищать этот неиссякаемый духовный источник».
Китайский лидер посетил провинцию Ганьсу, где находятся наиболее древние фрагменты этого всемирно известного оборонительного сооружения.