Մելանյան և Թրյուդոն համբուրվել են Մակրոնի կնոջ հետ Թրամփի համբուրվելուց հետո (լուսանկար)
Դոնալդ Թրամփի տիկին Մելանյան եւ Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն հանդիպման ժամանակ մեկը մյուսի այտն են համբուրել այն բանից հետո, երբ համբուրվել են ԱՄՆ նախագահն ու Ֆրանսիայի առաջնորդի տիկին Բրիջիթ Մակրոնը, հայտնում է BFMTV-ն:
Հեռուստաալիքը նշում է, որ ֆրանսիական Բիարիցում օվկիանոսի եւ փարոսի ֆոնին են հավաքվել երկրների ու միջազգային կազմակերպությունների 24 առաջնորդներ՝ G7 գագաթնաժողովի երկրորդ օրվա ավարտին «ընտանեկան լուսանկար» կատարելու համար:
Շուտով նրանց են միացել են տիկնայք: Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը եւ ԱՄՆ առաջնորդ Դոնալդ Թրամփը տիկնանց առաջարկել են իրենց կողքին կանգնել: Բրիջիթ Մակրոնը կանգնել է ամուսնու եւ ԱՄՆ նախագահի միջեւ: Դրանից հետո Բրիջիթ Մակրոնը եւ Դոնալդ Թրամփը ողջույնի համբույր են փոխանակել:
Այնուհետեւ Կանադայի վարչապետ Թրյուդոն եւ ԱՄՆ նախագահի տիկին Մելանյան, որը կանգնած էր նրա եւ իր ամուսնու միջեւ նույնպես արագ համբուրել են մեկը մյուսի այտը:

Меланья и Трюдо обменялись поцелуями после поцелуя Трампа с женой Макрона (фото)
Супруга Дональда Трампа Меланья и премьер-министр Канады Джастин Трюдо поцеловали друг друга два раза в щеку при встрече после того, как поцелуями обменялись американский президент и жена французского лидера Брижит Макрон, передает РИА «Новости» со ссылкой на телеканал BFMTV.
Телеканал отмечает, что 24 лидера стран и международных организаций собрались во французском Биаррице на фоне океана и маяка для того, чтобы сделать «семейную фотографию» в конце второго дня саммита G7.
Вскоре к ним присоединились супруги. Президент Франции Эммануэль Макрон и американский лидер Дональд Трамп предложили своим женам стать рядом. Брижит Макрон встала между своим мужем и президентом США. После чего Брижит Макрон и Дональд Трамп обменялись приветственными поцелуями.
Затем канадский премьер Трюдо и жена американского президента Меланья, которая стояла между ним и своим супругом, так же быстро поцеловали друг друга в щеку.