Իսպանիայի ափերի մոտ փրկել են 200-ից ավելի ներգաղթյալի
Առնվազն 208 միգրանտների են փրկել Իսպանիայի ափերի մոտ: Օգոստոսի 29-ին այդ մասին հայտնել Է Reuters գործակալությունը՝ վկայակոչելով պիրենեյան թագավորության ծովում փրկության եւ անվտանգության ծառայությանը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ինչպես նշվում Է, օգոստոսի 28-ին անօրինական միգրանտները գտնվել են երեք նավում Ալբորան ծովում: Փրկարարները միգրանտներին տարել են Ալմերիայի եւ Մալագայի նավահանգիստներ (Անդալուսիայի ինքնավար մարզ):
Վերջին տվյալներով՝ ընթացիկ տարում շուրջ 18 հազար անօրինական միգրանտներ են հայտնվել Իսպանիայի տարածքում: EFE գործակալության տեղեկատվության համաձայն՝ այս ցուցանիշը 11,5 հազարով (39 տոկոս) փոքր Է, քան 2018 թվականին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

У испанского побережья спасли более 200 мигрантов
По меньшей мере 208 мигрантов были спасены в среду у берегов Испании. Об этом в четверг сообщило агентство «Reuters» со ссылкой на службу спасения и безопасности на море пиренейского королевства.
Нелегалы находились на трех лодках в море Альборан. Спасатели доставили мигрантов в порты Альмерии и Малаги (автономное сообщество Андалусия).
По последним данным, в текущем году на территорию Испании попали около 18 тыс. нелегальных мигрантов. Согласно информации агентства EFE, данный показатель на 11,5 тыс. (39%) ниже, чем в 2018 году.