Ինքնաթիռը Երևան-Մոսկվա չվերթն իրականացնելիս էլեկտրականության անսարքության պատճառով վայրէջք է կատարել Թբիլիսիի օդանավակայանում
«Ավիակոմպանիա Արմենիա» ավիաընկերության Բոինգ 737 ինքնաթիռը Երևան-Մոսկվա NGT 928 չվերթն իրականացնելիս ինքնաթիռի էլեկտրականության անսարքության պատճառով վայրէջք է կատարել Թբիլիսիի օդանավակայանում: Այս մասին հայտնում է Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն:
Ինքնաթիռի 118 ուղևորները և անձնակազմի անդամները չեն տուժել: «Արմենիա» ավիաընկերությունը ձեռնարկում է հնարավոր բոլոր քայլերը՝ վերացնելու տեխնիկական խնդիրը և ապահովելու ուղևորների անվտանգ թռիչքը դեպի Մոսկվա։ Քննարկվում է նաև պահուստային օդանավի տրամադրումը։

Самолет рейс Ереван-Москва совершил экстренную посадку в Тбилиси
Самолет авиакомпании «Армения», выполнявший рейс Ереван-Москва, совершил экстренную посадку в аэропорту Тбилиси из-за проблем в системе электроснабжения, сообщает Комитет гражданской авиации Армении.
«Из-за проблем в системе электроснабжения Боинг-737 авиакомпании «Армения», совершавший рейс Ереван-Москва (NGT 928), совершил посадку в аэропорту Тбилиси. Находившиеся на борту 118 пассажиров и члены экипажа не пострадали», – отметили в комитете.
Согласно сообщению, авиакомпания предпринимает необходимые действия для устранения технической неполадки и обеспечения безопасного полета.