Արմեն Գևորգյանը դատի է տվել իշխող խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանին ու փաստաբան Մուշեղ Շուշանյանին
Ազգային անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար, ՀՀ երկրորդ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Արմեն Գեւորգյանը հայցադիմում է ներկայացրել դատարան՝ ընդդեմ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանի եւ փաստաբան Մուշեղ Շուշանյանի։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Դատալեքս դատական տեղեկատվական համակարգից։
Ա.Գեւորգյանը պահանջում է, որ պատգամավորն ու փաստաբանը հերքեն վիրավորանք և զրպարտություն համարվող տեղեկությունները, հրապարակային ներողություն խնդրեն և փոխհատուցեն՝ պատճառված բարոյական վնասի համար, ինչպես նաեւ արձանագրվի իր անմեղության կանխավարկածի խախտումը։
Հայցադիմումի պատճառ է դարձել օգոստոսի 7–ին տեղի ունեցած ասուլիսի ընթացքում փաստաբան Մուշեղ Շուշանյանի հնչեցրած մտքերը առ այն, որ հստակ տեղեկություններ կան, որ հենց Ռոբերտ Քոչարյանի աշխատակազի ղեկավարն է ներգրավված եղել, մասնակցել կոռուպցիոն գործընթացներին։
Իսկ Արուսյակ Ջուլհակյանը, խոսելով այդ տարիներին քաղաքացիների զանգվածային ունեզրկումներին, կաշառքներ ստանալու, կառավարության կողմից հակասահմանադրական որոշումներ ընդունելու մասին, հայտարարել է, որ այդ ամենն իրականացվել է նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Արմեն Գեւորգյանի կոորդինացիայի ներքո։
Հայցադիմումը դատարանում մուտք է եղել երեկ՝ սեպտեմբերի 2–ին եւ մակագրվել Երեւան քաղաքի դատարանի դատավոր Արթուր Ստեփանյանին։

Армен Геворкян подал в суд на депутата от правящей фракции Арусяк Джулакян и адвоката Мушега Шушаняна
Бывший секретарь Совета национальной безопасности Армении, руководитель аппарата второго президента РА Армен Геворкян подал в суд иск против депутата парламента от правящей фракции «Мой шаг» Арусяк Джулакян и адвоката Мушега Шушаняна. Об этом «ФактИнфо» стало известно из сообщения на портале судебной информационной системы «Даталекс».
Геворкян требует, чтобы депутат и адвокат опровергли сведения, считающиеся оскорблением и клеветой, принесли публичные извинения и возместили причиненный моральный ущерб. Помимо этого, Геворкян требует, чтобы зафиксировали нарушение его презумпции невиновности.
Причиной подачи иска стали озвученные адвокатом Мушегом Шушаняном в ходе состоявшейся 7 августа пресс-конференции мысли «о наличии четких сведений о том, что именно руководитель аппарата экс-президента Армении Роберта Кочаряна был вовлечен и участвовал в коррупционных процессах».
А Арусяк Джулакян, говоря «о массовой экспроприации имущества граждан в те годы, взяточничестве, принятии правительством антиконституционных решений», заявила, что «все это было осуществлено под координацией руководителя аппарата президента Армена Геворкяна».
Исковое заявление поступило в суд накануне, 2 сентября, и завизировано на имя судьи ереванского суда Артура Степаняна.