Նազարբաևին մարմնավորած դերասանը դարձել է Ղազախստանի խորհրդարանի պատգամավոր
Դերասան, երգիչ, կոմպոզիտոր և հեռուստահաղորդավար, Ղազախստանի մշակույթի վաստակավոր գործիչ Նուռլան Ալիմժանովը սեպտեմբերի 11-ին Ղազախստանի մաժիլիսի (խորհրդարանի ստորին պալատի) պատգամավորի երդում Է տվել: Նա ճանաչում Է ստացել «Առաջնորդի ուղին» ֆիլմում (2013 թ.) Ղազախստանի առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևի դերը կատարելուց հետո, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Մեր շարքերը համալրեց ևս մեկ պատգամավոր: Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի որոշմամբ «Նուր Օթան» («Հայրենիքի լույսը») կուսակցության անդամ Նուռլան Ալիմժանովը խորհրդարանի Մաժիլիսի պատգամավոր Է գրանցվել կուսակցական ցուցակով»,-հայտնել Է Մաժիլիսի նախագահ Նուռլան Նիգմատուլինը պալատի լիագումար նիստի ընթացքում:
35-ամյա Ալիմժանովն ընտրվել Է Մաժիլիսի սոցիալ-տնտեսական զարգացման կոմիտեի կազմում: «Նուր Օթան»-ի կուսակցական ցուցակով Մաժիլիսի պատգամավորի մանդատը Ալիմժանովին հանձնելու որոշումն ընդունվել Էր օգոստոսին՝ կուսակցության քաղաքական խորհրդի բյուրոյի նիստում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Сыгравший Назарбаева актер стал депутатом парламента Казахстана
Актер, певец, композитор и телеведущий, заслуженный деятель культуры Казахстана Нурлан Алимжанов в среду принес присягу депутата Мажилиса (нижней палаты парламента) Казахстана. Он получил известность после исполнения роли первого президента Казахстана Нурсултана Назарбаева в фильме «Путь лидера» (2013), сообщает ТАСС.
«Наши ряды пополнил еще один депутат. Постановлением Центральной избирательной комиссии член партии «Нур Отан» («Свет Отечества») Нурлан Алимжанов зарегистрирован депутатом Мажилиса парламента по партийному списку», – сообщил председатель Мажилиса Нурлан Нигматулин в ходе пленарного заседания палаты.
35-летний Алимжанов избран в состав комитета Мажилиса по социально-культурному развитию. Решение о передаче Алимжанову мандата депутата Мажилиса по партийному списку «Нур Отан» принято на заседании бюро политического совета партии в августе.