Օրինական ուժ՝ ապօրինությանը
Բանն այն է, որ պաշտպանյալը վաղուց էր ինքնախոստովանական ելույթներ ու ստատուսներ ներկայացրել, որոնցից պարզ էր դառնում, որ Հայաստանում դե ֆակտո վերացած է բանկային գաղտնիքը։
Նա հանուն շոուի ստացման հրապարակավ խոսում էր, թե ով ինչքան փող ունի բանկային հաշվի վրա կամ ինչքան վարկ է մարում։
Հիմա պաշտպանյալը պարզապես ուզում է օրինական տեսք տալ արդեն իսկ իրականացրած ապօրինությանը։
Թե ինչ ավերածությունների կբերի այս օրինագծի կյանքի կոչումը ոչ միայն բանկային համակարգում, այլ նաև ամբողջ տնտեսության մեջ, դժվար չէ պատկերացնելը։
Եթե անգրագետ պողոսներին թվում է, թե դա միայն հարուստներին է առնչվելու և փողը նրանցից խլելու են ու իրենց բաժանեն, ապա չարաչար սխալվում են։
Բոլշևիկներն էլ սկսեցին կուլակաթափ անել հարուստներին, հետո հասան արդեն 2 կով և 3 ոչխար ունեցողներին։ Նրանք ոչ միայն հողը գյուղացուն չտվեցին ու չտվեցին գործարանը բանվորներին, այլ ճիշտ հակառակը՝ գյուղացուն հանձնեցին հողին, իսկ բանվորներին ստրկացրեցին գործարանային աշխատանքի շրջանակներում։ Արդյունքում՝ Ռուսաստանում կուլակաթափությունից հետո սով սկսվեց, և այնտեղի պողոսները կա՛մ մեռան, կա՛մ գնդակահարվեցին սովետներից արդարացի բողոքելու համար, կամ էլ համակերպվեցին դաժան պայմանների հետ ու ստիպված մոռացան, թե ինչու էին աջակցել հեղափոխությանը։

Законную силу – беззаконию
Нашумевший законопроект об отмене банковской тайны является всего лишь попыткой придать законную силу беззаконию.
Дело в том, что подзащитный уже давно выступил с признательными речами и статусами, из которых становится ясно, что банковская тайна в Армении де-факто отменена.
Во имя обеспечения шоу он публично говорил о том, кто сколько денег имеет на банковском счету или сколько кредитов погашает.
Сейчас подзащитный хочет всего лишь придать законный облик уже осуществленному беззаконию.
Нетрудно представить, к каким разрушениям приведет реализация этого законопроекта не только в банковской системе, но и во всей экономике.
Если безграмотным погосам кажется, что это коснется лишь богатых, у которых отберут деньги, чтобы раздать им, то они глубоко заблуждаются.
Большевики тоже начали раскулачивать богатых, а затем добрались до владельцев 2 коров и 3 овец. Они не только не дали крестьянам землю, а рабочим – заводы, но даже наоборот: предали крестьян земле, а рабочих поработили в рамках заводского труда. Как результат, после раскулачивания в России разразился голод, и тамошние погосы либо умерли, либо были расстреляны – за справедливое негодование на советы, либо смирились с жестокими условиями и вынужденно забыли о том, почему поддержали революцию.