Փաշինյանը փնովում է ու գլխավոր խորհրդական նշանակում Օսիպյանին. ինչո՞ւ (տեսանյութ)
Վալերի Օսիպյանին ոստիկանապետի պաշտոնից հեռացնելուց հետո Փաշինյանի աշխատակազմի ղեկավարը նշեց, որ վարչապետը դժգոհ է եղել նրա աշխատանքից։
Օսիպյանն էլ հրաժեշտի իր տեքստում «ա լյա Վանեցյան» բարձրացրեց սպայի պատվի հարցը։ Ճիշտ է, Օսիպյանը Վանեցյանի պես չասաց, որ Նիկոլը հախուռն է ու տարերային որոշում կայացնող և դա է պատճառը, որ ինքը չի ուզում աշխատել, բայց տողատակերում դա կարդացվում էր։
Օսիպյանը խոստացավ իր հեռանալու պատճառների մասին խոսել հետագայում։ Նա այդպիսով սպառնում էր ասել բաներ, որոնք միգուցե Վանեցյանի ասածների համեմատ ավելի կոշտ լինեին։
Եվ ահա լուծումը գտնվեց։ Փաշինյանը նրան նշանակեց գլխավոր խորհրդական, որպեսզի գնի նրա լռությունը։ Ստացվեց, որ վարչապետը խորհրդական է նշանակում մեկին, ում աշխատանքից դժգոհ է եղել։
Ուշագրավն այն է, որ Նիկոլի թերթը՝ «Հայկական ժամանակը» բացահայտորեն գրել է, թե ինչու է Օսիպյանից դժգոհ մնացել Փաշինյանը։
«Պատկերացնո՞ւմ եք, ասենք, ոստիկանների աչքի առաջ, տեսախցիկների ներկայությամբ քաղաքացուն ծեծեն, քրեական տարրերն ամենաայլանդակ խոսքերով հայհոյեն ոստիկաններին, ինչ-որ խմբեր ներխուժեն ոստիկանական բաժանմունքներ ու ծեծեն ոստիկաններին եւ այլն, ու բոլոր դեպքերում անպատիժ մնան, եւ այդ ամենից հետո ոստիկանությունում փոփոխություններ տեղի չունենան»,–գրում է Նիկոլի թերթը։
Հիմա հարց է առաջանում՝ բա որ այդպիսի վատ ոստիկանապետ է եղել Օսիպյանը, ապա ինչու է նրան պաշտոնանկ անելուց հետո տարել իր մոտ Փաշինյանը, այն էլ՝ պետբյուջեի հաշվին։
Ենթադրվում է, որ «ժողովրդի» վարչապետը պատճառ է ունեցել Օսիպյանին մոտը պահելու համար։ Կա՛մ վախեցել է, որ նա կարող է Վանեցյանից էլ «բեթար» բացել բերանը և ամրապնդել «գժի վարկածը», կա՛մ էլ Օսիպյանի հետ Փաշինյանն ընդհանուր գաղտնիք ունի, որի մասին ձեռնտու չէ, որ նախկին ոստիկանապետը խոսի։ Ի դեպ, «Politik.am» կայքն այս առումով մի ուշագրավ տեսանյութ է հրապարակել, որը ներկայացված է ստորև։

Почему Пашинян критикует и назначает Осипяна главным советником? (видео)
После отстранения Валерия Осипяна с поста главы Полиции РА руководитель аппарата Пашиняна отметил, что премьер недоволен его работой.
Осипян же в тексте своей отставки «а-ля Ванецян» поднял вопрос чести офицера. Правда, Осипян не сказал наподобие Ванецяна, что Никол принимает огульные и стихийные решения, поэтому он не хочет с ним работать, но между строк это всё же просматривалось.
Осипян пообещал рассказать о причинах своей отставки впоследствии. Этим он пригрозил сказать то, что, в сравнении с отмеченным Ванецяном, возможно, было бы намного жестче.
И вот, решение найдено. Пашинян назначил его своим главным советником, чтобы купить его молчание. Получилось, что премьер назначает советником того, чьей работой был недоволен.
Примечательно то, что газета Никола «Айкакан жаманак» открыто написала, почему Пашинян остался недоволен Осипяном.
«Представляете, если на глазах у полицейских и в присутствии видеокамер изобьют гражданина, криминальные элементы самым похабным образом оскорбят полицейских, какие-то круги ворвутся в участок и изобьют полицейских и т.д., и после всего этого в полиции не произойдет никаких изменений?» – пишет газета Никола.
Теперь возникает вопрос: если Осипян был таким плохим начальником полиции, тогда почему после отставки его взяли к Пашиняну, к тому же за счет госбюджета?
Предполагается, что «народный» премьер имел для удержания Осипяна рядом с собой вескую причину. Или испугался, что он может разговориться похуже Ванецяна и усилить «версию о полоумии», либо Пашиняна с Осипяном связывает общая тайна, разглашение которой со стороны экс-главы полиции была бы для Никола нежелательной. Кстати, сайт «Politik.am» опубликовал в этой связи примечательную видеозапись, которую приводим вашему вниманию ниже.