«Դուխով» Նիկոլի մետամորֆոզները և տվայտանքները (տեսանյութ)
Նիկոլ Փաշինյանի նախորդ կյանքը մշտապես հետապնդելու է իրեն։ Որքան էլ նա փորձի կերպարանափոխվել ու դուրս գալ քաջնազարային վիճակից, միևնույն է ինքը մնալու է սուտասան, իրար հակադիր տեսակետների կրող ու գեղցի Նիկոլը։
Այդ հիմա է նա Պուտինին քծնում ու ԵԱՏՄ վաղուց պլանավորած միջոցառումը փորձում ներկայացնել որպես իր անձնական ձեռքբերում։ Իրականությունը լրիվ այլ է։
Կար ժամանակ, երբ Փաշինյանը հայհոյում էր Պուտինին ու ԵԱՏՄ–ին։ Դա իր «աղջիկ» ժամանակներն էին։ Նա 2016–ի ապրիլյան քառօրյա պատերազմի թիվ մեկ մեղավոր էր հռչակում Մոսկվային՝ նշելով, որ դա արվում էր, որպեսզի Ադրբեջանին ԵԱՏՄ բերեն։
Երբ ՀՀ–ն մտավ ԵԱՏՄ, ընդդիմադիր հաճախորդ Նիկոլը դրա մոլի քննադատներից էր ու դա համարում էր մեծ սխալ Հայաստանի համար։
Հենց որ նա հաջողացրեց բազմել վարչապետի աթոռին, 180 աստիճանով փոխեց իր տեսակետները և սկսեց քծնել «Լադիմիր Լադիմիրովիչին»՝ դառնալով ԵԱՏՄ–ի մոլի երկրպագու։
Բայց Փաշինյանը Նիկոլ չէր լինի, եթե շուստրի գեղցիություն և դրսի պատվերի կատարում չիրականացներ։ Նա նախագահական նստավայրում էժանագին հանրահավաք է կազմակերպում Պուտինի դեմ, բայց զուգահեռաբար շտապում ցույց տալ, թե իբր հայ–ռուսական հարաբերությունները փայլուն են։ Ու ոչ մի բառ այն մասին, թե ի՞նչ եղավ գազի գինը, որը Նիկոլի խոստմամբ պետք է նվազեր կամ առնվազն չթանկանար։
Հ.Գ.։ Դատելով ամենից՝ ՌԴ դեսպանատանը տեղի ունեցած Վլադիմիր Պուտինի ու Բելլա Քոչարյանի հանդիպումը հոգեխանգարմունքի մեջ է գցել շուստրի գեղցուն ու սա շտապել է իր թերթով գրել, թե բա այդ հանդիպումը տեղի է ունեցել Բելլա Քոչարյանի խնդրանքով ու տևել է մի քանի րոպե։ Այստեղ են ասել՝ ստի՞...
Այդ «մուտիտով» Նիկոլը փորձել է, իբր, վնաս հասցնել Քոչարյանին, բայց ցույց է տվել իր վառվածությունը և մանր էությունը։
Նա այնքան վառված է եղել, որ հենց իմացել է, որ Քոչարյանի ու Պուտինի հանդիպում է տեղի ունենում, թռել է «Զվարթնոց», որ իրեն հավատացող ոչխարներին ցույց տա, թե իբր ամեն ինչ «ՕԿ» է Պուտինի հետ։ Բայց քանի որ գեղցի է ու միևնույն ժամանակ քաջնազարային «դուխի» տեր, իր «Հայկական ժամանակով» գրել է, թե բա Պուտինն ինձ միջնորդել է Ռոբերտ Քոչարյանի պահով, իսկ ես էլ ասել եմ, որ ցավում եմ, որ Պուտինն այդպիսի ընկերներ ունի։

Метаморфозы и душевные метания «духовитого» Никола (видео)
Прошлая жизнь Никола Пашиняна будет постоянно его преследовать. Как бы он ни пытался перевоплотиться и выйти из состояния Храброго Назара, все равно он останется лжецом, носителем противоречащих друг другу мнений и деревенщиной Николом.
Это сейчас он заискивает перед Путиным и пытается преподнести давно запланированное мероприятие ЕАЭС как свое личное достижение. Действительность же выглядит иначе.
Было время, когда Пашинян охаивал Путина и ЕАЭС. Это были годы его «девичества». Он провозглашал главной виновницей четырехдневной апрельской войны 2016-го Москву, отмечая, что она была развязана для включения Азербайджана в ЕАЭС.
Когда Армения вошла в ЕАЭС, оппозиционный клиент власти Никол был одним из резких критиков этого решения и считал его большой ошибкой для Армении.
Как только ему удалось занять премьерское кресло, он на 180 градусов поменял свое мнение и начал заискивать перед «Ладимиром Ладимировичем», став ярым сторонником ЕАЭС.
Однако Пашинян не был бы Николом, если бы ни попытался проявить шустрость деревенщины и выполнить заказ внешних сил. Он организует в президентской резиденции дешевый митинг против Путина, но параллельно спешит продемонстрировать, что армяно-российские отношения, якобы, на блестящем уровне. И ни слова о том, что стало с ценой на газ, которая, согласно обещанию Никола, должна была снизиться или как минимум не повыситься.
P.S. Судя по всему, состоявшаяся в посольстве РФ встреча Владимира Путина и Беллы Кочарян ввела шустрого деревенщину в состояние душевного помешательства, и он поспешил написать через свою газету, мол, эта встреча состоялась по просьбе Беллы Кочарян и продлилась всего несколько минут.
Этим «мутиловом» Никол попытался, якобы, навредить Кочаряну, но показал в реальности свою удрученность и мелкую сущность.
У него настолько засвербело, что, узнав о встрече Беллы Кочарян и Владимира Путина, он сразу же рванулся в «Звартноц», чтобы показать верящим ему баранам, будто с Путиным всё «ок». Однако, поскольку он – деревенщина и обладатель «духовитости» Храброго Назара, он написал через свою газету «Айкакан жаманак», мол, Путин ходатайствовал ему по части Роберта Кочаряна, а он ответил, что сожалеет, что у Путина такие друзья.