WikiLeaks. Արման Բաբաջանյանը գործակալ է
ankakh.com-ը գրում է․ 2012 թ. փետրվարի 27-ին WikiLeaks-ը սկսեց հրապարակել Համաշխարհային հետախուզական ֆայլերը՝ հինգ միլիոն էլ. նամակներ, ուղարկված «համաշխարհային հետախուզական» Ստրատֆոր ընկերությունից, որի գլխամասային գրասենյակը գտնվում է Տեխասում: Էլ. նամակների ամսաթվերը ընկած են 2004թ. հուլիսից մինչև 2011թ. դեկտեմբերի վերջը և բացահայտում են այն անհատների ցանկը, որոնք աշխատել են այդ ընկերության համար:
Ընկերությունը, որը ներկայանում է որպես հետախուզական հրատարակչություն, սակայն իրականում մատուցում է գաղտնի հետախուզական ծառայություններ, այնպիսի հսկայական կորպորացիաների ինչպիսին Bhopal's Dow քիմիական ընկերությունն է, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Raytheon, ինչպես նայև պետական մարմինների, ներառյալ ԱՄՆ-ի Ազգային անվտանգության դեպարտամենտը, ԱՄՆ Ծովային ուժերը և ԱՄՆ Պաշտպանության հետախուզությունը:
Էլ.նամակները բացահայտում են Ստրատֆորի ինֆորմատորների ցանցը, նրանց վճարման համակարգը, փողի լվացման մեխանիզմները և օգտագործվող հոգեբանական մեթոդները:
WikiLeaks-ը այս հրապարակմանը կցել էր մի ցուցակ, որը ներառում է այն բոլոր մարդկանց անուն ազգանունները և էլ. հասցեները, որոնք եղել են Ստրատֆոր ընկերության գործակալները և շարունակաբար գաղտնի տեղեկատվություն են տրամադրել նրան: Նրանց ցանկում է նաև այսօր պատգամավոր աշխատող Արման Բաբաջանյանը:

Арман Бабаджанян является агентом – «WikiLeaks»
Издание «ankakh.com» пишет: «27 февраля 2012 года «WikiLeaks» начал публиковать разведывательные файлы – 5 млн электронных писем, отправленных «мировой разведывательной» компанией «Stratfor», чей головной офис находится в Техасе. Письма датированы с июля 2004г. по декабрь 2011г. и раскрывают список тех лиц, которые работали на данную компанию.
Компанию, которая преподносит себя как разведывательное издание, но в реальности оказывает тайные разведывательные услуги таким огромным корпорациям, как «Bhopal's Dow», «Lockheed Martin», «Northrop Grumman», «Raytheon», а также государственным органам, включая Департамент национальный безопасности США, Военно-морские силы США и Разведывательное управление Минобороны США.
Электронные письма раскрывают список информаторов «Stratfor», их платежную систему, механизмы отмывания денег и используемые психологические методы.
«WikiLeaks» прикрепил к публикации список, который включает имена, фамилии и эл. адреса всех тех людей, которые были агентами компании «Stratfor» и постоянно передавали ей секретную информацию. В числе этих людей также работающий сегодня депутатом парламента РА Арман Бабаджанян».