Թող ուսանողները դասի չգան, բայց չմասնակցեն էդ միտինգին, ԵՊՀ-ից չպետք է թիվ գնա վերևներ. ռեկտորի ԺՊ-ն դեկաններին «ինստրուկտաժ» է արել. «Հրապարակ»
«ԵՊՀ-ն ալեկոծված է։ Երեկ առավոտ վաղ ռեկտորի ԺՊ Գեղամ Գևորգյանն իր մոտ է կանչել դեկաններին, «ինստրուկտաժ» արել․ «Էական չէ՝ ուսանողները դասի կգան, թե չէ, կարող եք ասել` չգան, բայց թող չմասնակցեն էդ միտինգին, մեր բուհից որևէ մեկը չպետք է մասնակցի»։
Անգամ անկեղծացել․ «Ես պակա՞ս ազգային տղա եմ, դե՞մ եմ ավանդական արժեքներին, այո, պետք է պայքարել, բայց մեր համալսարանից չպետք է «թիվ» գնա վերևներ։ Որ ես համալսարանի դուռը փակում էի էն ժամանակ, չգիտեի՞ ում առջև եմ փակում»:
Հիմա ռեկտորի ԺՊ-ն ո՞ւմ դեմ է պայքարում, թե՞ փորձում է ամեն ինչ անել, որ դառնա ռեկտոր, որովհետև այս պայքարի արդյունքում անհնար կդառնա «սորոսական» Հովհաննես Հովհաննիսյանի ռեկտոր դառնալը։ «Երկուսը` մեկում, բայց, միևնույն է` ԵՊՀ ուսանողներն են բողոքավորների գերակշիռ մասը, դասապրոցեսը տապալված է»,- ասաց մեր աղբյուրը»,-գրում է թերթը։

Студенты могут не приходить на занятия, но пусть не участвуют в митингах – и.о. ректора провел «инструктаж»
Газета «Грапарак» пишет, что Ереванский государственный университет (ЕГУ) взбудоражен. Вчера с раннего утра и.о. ректора Гегам Геворкян вызвал к себе деканов и провел «инструктаж»: «Несущественно, будут ходить студенты на занятия или нет, могут не приходить, но пусть не участвуют в митингах, кто-либо из нашего вуза не должен участвовать».
По сведениям издания, Геворкян даже разоткровенничался: «Разве я против национальных ценностей? Да, нужно бороться, но из нашего университета не должны поступать «наверх» цифры. Ведь когда я закрывал тогда двери университета, неужели не знал, перед кем закрываю двери?!»