«Տնտեսական հեղափոխության» խորհրդանիշը. «Գոլդեն Փելես»
Հեղափոխական իշխանության ու Մաքսայինի նախկին ղեկավար Արմեն Ավետիսյանի միջև տեղի ունեցած ստվերային բանակցությունների և նույնքան ստվերային գործարքի արդյունքում Ծաղկաձորում գտնվող «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցը նվիրաբերվեց «պետությանը», այսինքն՝ «ժողովրդին», այսինքն՝ Նիկոլ Փաշինյանին։
Թե ուրիշ էլ ի՞նչ է նվիրաբերել Ավետիսյանը «ժողովրդին», դեռ հայտնի չէ։ Հայտնի է միայն, որ Ավետիսյանը գտնվում է քրեական լրահոսից դուրս։
Նաև հայտնի է, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, որը մինչև «թավշյա» հեղափոխությունը բոմժական կյանքով էր ապրում, այժմ փողի խնդիր չունի և բացի այդ՝ «Իմ քայլը» դաշինքի հիմնադրամ մուտքերն ապահովել են այն քայլարածները, որոնք եկամուտ չունեն, բայց միլիոնավոր դրամներ են փոխանցել նախընտրական արշավի համար։ Ինչևէ։
«Գոլդեն Փելեսն» այժմ աճուրդի է հանված, բայց չի վաճառվում։ Միայն մեկ հայտ է եղել, այն էլ վերջին պահին հրաժարվել են գնել։ Հյուրանոցը գնահատվել է շուրջ 15 միլիոն դոլար։ Հիմա դրա գինն իջեցնելու են, որ ծախվի։ Եթե կրկին գնորդ չհայտնվի, ապա այն կանցի պետական կառավարման տակ։ Թե ինչ է դա նշանակում, միայն ավարտված պողոսները չեն հասկանում և միայն պողոսներն են ծափահարում։
Այն, ինչ տեղի է ունենում «Գոլդեն Փելեսի» հետ, շատ խորհրդանշական է։ Զբոսաշրջության բում խոստացող և արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններից հետո ներդրումային առատություն պլանավորող իշխանության աճուրդը, որը զբոսաշրջային գոտում գտնվող հյուրանոցին էր վերաբերում, չի կայանում։ Ո՞վ է հիմար, որ սեփականության «թավշյա» վերաբաշխման գործիք դառնա։

«Golden Palace» – символ «экономической революции»
В результате теневых переговоров и столь же теневой сделки между революционной властью и бывшим главой Таможенной службы Арменом Аветисяном цахкадзорская гостиница «Golden Palace» была подарена «государству», то есть «народу», то бишь Николу Пашиняну.
Что еще подарил Аветисян «народу», пока неизвестно. Известно лишь, что Аветисян не мелькает в ленте криминальных новостей.
Известно также, что партия «Гражданский договор», которая до «бархатной» революции вела бомжевское существование, сейчас в деньгах не нуждается, а поступления в фонд альянса «Мой шаг» были обеспечены за счет тех мойшаговцев, которые не имели источников доходов, но перевели на цели предвыборной кампании миллионы драмов.
«Golden Palace» сейчас выставлен на аукцион, но никак не продается. Была подана лишь одна заявка, которая в последний момент была отозвана. Гостиница оценивается в 15 млн долларов. Теперь ее цену снизят, чтобы суметь продать. Если покупатель снова не найдется, то она перейдет под государственное управление. Что это означает, не знают лишь конченные погосы, которые всему этому и аплодируют.
То, что происходит с «Golden Palace», весьма символично. Аукцион обещавшей туристическим бум и планировавшей после внеочередных выборов НС инвестиционное изобилие власти, к тому же касающийся гостиницы, которая находится в туристической зоне, не может состояться. Кто настолько глуп, чтобы стать инструментом «бархатного» передела собственности?