Փաշինյանն ուզում է ցրել խորհրդարանը․ «Հրապարակ»
«Նիկոլ Փաշինյանը վերջին շրջանում իրեն հեռու է պահում կուսակիցներից։ Նրա Ամանորը շնորհավորելու, կառավարական ամառանոց գնալու իրավունքից օգտվել են «ընտրյալները»` Արարատ Միրզոյանը, Լիլիթ Մակունցը, Հակոբ Սիմիդյանը։
«Պառլամենտը ցրելու ցանկությունը, որը տևական ժամանակ առկա էր Նիկոլի մոտ, վերջին շրջանում ավելի հիմնավոր է դարձել՝ ֆրակցիան անվերջ «պադստավա» է անում նրան, Մակունցն ու Սիմիդյանը ողջ օրը զբաղված են պատգամավոր դաստիարակելու գործով։
Օրերս էլ Կարեն Սարուխանյանին են կանչել «լինչի»։ Եթե առաջ Նիկոլը զգուշացրել էր` ֆրակցիայից դուրս եկողը մանդատը պետք է վայր դնի, այլապես պառլամենտը կցրի, հիմա արդեն սպասում է կուսակցությունների ու Ընտրական օրենսգրքի փոփոխություններին։ Ի դեպ, հակված չէ 88 պատգամավոր ունենալ, փորձելու է ադեկվատ, մոբիլ թիմ ձևավորել»,-ասաց «Իմ քայլի» մեր աղբյուրը»-գրում է թերթը:

Пашинян хочет распустить парламент – «Грапарак»
Как пишет газета «Грапарак», в последнее время Никол Пашинян дистанцируется от своих однопартийцев, а правом поздравить его с Новым годом и посетить правительственную дачу воспользовались лишь «избранные» – Арарат Мирзоян, Лилит Макунц и Акоп Симидян.
«Желание распустить парламент, которое уже продолжительное время питает Никол, в последнее время стало еще более обоснованным: фракция постоянно подставляет его, а Макунц и Симидян целый день заняты воспитанием депутатов.
На днях на «линчевание» был вызван Карен Саруханян. Если раньше Никол предупреждал, что выходящий из фракции должен будет сложить мандат, иначе он распустит парламент, то сейчас он дожидается изменений в законе о партиях и Избирательном кодексе. Кстати, он не склонен иметь 88 депутат, и попытается сформировать адекватную мобильную команду», – сказал источник издания в «Моем шаге».