Տեսազրույց է կայացել Հրայր Թովմասյանի և Ջիանի Բուքիքիոյի միջև
Այսօր՝ 2020 թվականի հունվարի 15-ին, Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանը տեսակապի միջոցով զրույց է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի «Ժողովրդավարություն՝ իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի (Վենետիկի հանձնաժողով) նախագահ Ջիանի Բուքիքիոյի և հանձնաժողովի այլ պաշտոնատար անձանց հետ:
Զրույցի ընթացքում մանրամասն քննարկվել են Ջ. Բուքիքիոյի 2019 թվականի հոկտեմբերի 29-ի հայտարարությունից և «վաղ կենսաթոշակի մեխանիզմ» նախատեսող «Սահմանադրական դատարանի մասին սահմանադրական օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» սահմանադրական օրենքի ընդունումից հետո Սահմանադրական դատարանի շուրջ ծավալված իրադարձությունները:
ՀՀ Սահմանադրական դատարանի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք․

Грайр Товмасян обсудил с главой Венецианской комиссии ситуацию вокруг КС Армении
Сегодня, 15 января, председатель Конституционного суда Армении Грайр Товмасян посредством видеосвязи провел беседу с председателем Венецианской комиссии (официально Европейская комиссия за демократию через право) Джанни Букиккио и другими должностными лицами Комиссии. Об этом сообщают из пресс-службы КС.
Отмечается, что в ходе беседы были детально обсуждены события вокруг Конституционного суда после заявления Букиккио от 29 октября 2019 года и принятия конституционного закона «О внесении дополнений в Конституционный закон «О Конституционном суде»», предусматривающий механизм «раннего выхода судей КС на пенсию».