Հայաստանն Իրանի հետ հաղորդակցության սահմանափակումները երկարացնում է 2 շաբաթով
Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում կորոնավիրուսի տարածման դեպքերի հետ կապված Հայաստան-Իրան սահմանահատումների սահմանափակումները կերկարացվեն ևս 2 շաբաթով:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր պաշտոնական էջի ուղիղ եթերի ժամանակ ասել է ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը․
«Մարտի 2-ին՝ առավոտյան, վարչապետի մոտ տեղի ունեցած խորհրդակցությունից հետո, Կառավարությունն արտահերթ որոշում է կայացրել, որը, հավանաբար, այսօր կհրապարակվի և վաղն ուժի մեջ կմտնի: Իրանի Իսլամական Հանրապետության հետ սահմանահատումների հետ սահմանափակումներն ընդունվել էին 2 շաբաթ ժամանակով՝ մինչև մարտի 10-ը: Այդ երկրում առկա համաճարակային իրավիճակով պայմանավորված՝ որոշում ընդունվեց այդ սահմանափակումները երկարացնել ևս 2 շաբաթով՝ մինչև մարտի 24-ը: Բեռնափոխադրումների մասով որոշակի բացառություններ կային, որոնք կհանվեն և ժամանակավորապես կմնան սահմանափակումների դաշտում»:

Граница между Арменией и Ираном останется закрытой еще 2 недели
Правительство Армении приняло решение продлить ограничения на сухопутное сообщение с Ираном еще на две недели из-за вспышки коронавируса в соседней стране, сообщил министр здравоохранения Арсен Торосян во вторник в прямом эфире на своей странице в «Facebook».
24 февраля власти Армении закрыли сухопутное сообщение с Ираном, а также частично ограничили авиационное сообщение из-за вспышки COVID-19. Более того, 2 марта руководство республики решило временно восстановить визовый режим с ИРИ.
«Учитывая вспышку коронавируса в Иране, принято решение продлить ограничения еще на две недели, до 24 марта», – сказал Торосян.
По его словам, решение было принято по итогам совещания у премьер-министра Армении Никола Пашиняна, которое состоялось 2 марта. Министр пояснил, что решение будет обнародовано во вторник, а вступит в силу уже в среду, 4 марта.