«Արմենիա» ավիաընկերությունը չեղարկել է Երևան-Լիոն-Երևան չվերթները
«Հարգելի գործընկերներ և ուղևորներ, պայմանավորված Ֆրանսիայում կորոնավիրուսի տարածման զգալի աճով, հաշվի առնելով տվյալ երկրի իշխանության հայտարարությունը, ինչպես նաև արդեն իսկ գնված տոմսերի զանգվածային վերադարձը՝ Արմենիա ավիաընկերությունը չեղարկում է Երևան-Լիոն -Երևան մարտի 16,23,30 և ապրիլի 02,06,13 չվերթները:
Բոլոր տոմսերը կվերադարձվեն կամ կփոփոխվեն՝ առանց որևէ հավելյալ տուգանքների: Հավելեմ, որ միայն մարտի 30-ի և ապրիլի 10-ի չվերթները կիրականացվեն՝ հնարավորություն տալով անհրաժեշտության դեպքում ուղևորվելու դեպի Լիոն և հակառակ ուղղությամբ: Մաղթում ենք բոլորիդ առողջություն և բարի թռիչք»:

Авиакомпания «Armenia» отменила авиарейсы Ереван-Леон-Ереван
Из-за распространения коронавируса авиакомпания «Armenia» отменила авиарейсы Ереван-Леон-Ереван. Об этом на своей странице в «Facebook» сообщил заместитель генерального директора авиакомпании Геворг Хачатрян.
«Уважаемые коллеги и пассажиры, в связи с заметным ростом распространения коронавируса во Франции, с учетом заявления властей данной страны, а также массового возврата уже купленных билетов, авиакомпания Armenia отменяет рейсы Ереван-Лион-Ереван 16, 23, 30 марта и 2, 6, 13 апреля.
Все билеты можно вернуть или поменять без каких-либо дополнительных штрафов», – написал он.
Затем Геворг Хачатрян добавил: «Будут выполнены только рейсы 30 марта и 10 апреля, дав возможность при необходимости отправиться в Лион ив обратном направлении. Желаем всем здоровья и приятного полета».