Երկու շաբաթով կսահմանափակեն ուղևորափոխադրումները Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ վարչապետի պաշտոնական կայքից։
Զրուցակիցները քննարկել են նոր կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելելու ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել երկու շաբաթով սահմանափակել ուղևորափոխադրումները Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև՝ ապահովելով երկու երկրների քաղաքացիների վերադարձը: Պահպանվելու է բեռնափոխադրումների անխափան գործընթացը:

Армения и Россия ограничивают пассажирские перевозки на две недели
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян провел телефонный разговор с председателем правительства РФ Михаилом Мишустиным. Об этом «Арменпресс» сообщил отдел информации и общественных связей аппарата премьер-министра РА.
Собеседники обсудили шаги, предпринятые для предотвращения распространения нового коронавируса.
Была достигнута договоренность об ограничении пассажирских перевозок между Арменией и Россией в течение двух недель, обеспечивающих возвращение граждан обеих стран. Будет продолжен бесперебойный процесс перевозки грузов.