Ռոբերտ Քոչարյանը տեղափոխվել է «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ
«Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում ստացիոնար բուժում ստանալաուց հետո այսօր առավոտյան ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը տեղափոխվել է «Երևան-Կենտրոն» քրեակատարողական հիմնարկ։ Բժիշկները նրա առողջական վիճակում դինամիկա են արձանագրել, սակայն փաստել են, որ Ռոբերտ Քոչարյանը այս պահին բժշկի մշտական վերահսկողության և հետագա բուժման կարիք ունի։
Փաստաբանական թիմը քննարկում է ստեղծված համաճարակային իրավիճակում Ռոբերտ Քոչարյանին ՔԿՀ տեղափոխելու նպատակահարմարության և նրա առողջության անվտանգության հարցը։ Այս պահին նաև առկա է բժշկական փաստաթղթերի ուսումնասիրության անհրաժեշտությունը։
Արդեն իսկ հայտնի է, ՔԿ համակարգում առկա են կորոնավիրուսային վարակի հաստատված դեպքեր, իսկ թեստեր բավարար չափով չեն հանձնվում։ Հաշվի առնելով այդ, պաշտպանները գտնում են, որ նման պայմաններում Ռոբերտ Քոչարյանի առողջական վիճակը թույլ չի տալիս, որ նա պահվի ՔԿՀ-ում, որտեղի աշխատակիցները դեռ չեն հանձնել կորոնավիրուսի թեստը։
Հարկ ենք համարում ընդգծել, որ Փաստաբանական թիմը Ռոբերտ Քոչարյանի առողջական վիճակին վերաբերող մանրամասն տեղեկատվություն՝ բժշկական եզրակացություն, ստացած բուժում, չի հրապարակելու, քանի որ դա խիստ անձնական տեղեկություն է և բժշկական գաղտնիք։

Роберт Кочарян переведен в УИУ «Ереван-Кентрон»
Второго президента Армении Роберта Кочаряна перевели в уголовно-исполнительное учреждение «Ереван-Кентрон». Об этом «ФактИнфо» сообщила глава отдела информации и по связям с общественностью Уголовно-исполнительной службы Министерства юстиции Армении Нона Навикян.
Ранее агентство сообщило, что 7 марта второй президент Армении был госпитализирован в медцентр «Наири» ввиду резких перепадов артериального давления и ухудшения самочувствия.
8 марта Роберта Кочаряна перевели из медцентра «Наири» в МЦ «Эребуни» для прохождения стационарного лечения.
Согласно полученной из медцентра «Эребуни» справке, у Роберта Кочаряна диагностировали острую вестибулопатию, артериальную гипертензию третьей степени, нарушение сердечного ритма, высокий кардиоваскулярный риск с частой желудочковой экстрасистолией.