Փաշինյանն ու Մնացականյանը պետք է պարզաբանումներ տան
Մինչ Նիկոլ Փաշինյանը զբաղեցնում է լսարանին հեղափոխությունից հիասթափվածների ու չհիասթափվածների թեմայով, մինչ կորոնավիրուսի տարածման դեմ պայքարը կազմակերպվում է փնթի ու ոչ համակարգված ձևով, մինչ Հայաստանի տնտեսությունն օրական շուրջ 40 միլիոն դոլար է կորցնում, Հայաստանի ու Արցախի գլխին ամպեր են կուտակվում։
Ավելի ճիշտ, ամպերն այդ վաղուց էին կուտակվել, պարզապես դրանց մասին խոսակցությունները խլացվում էին ֆեյսբուքյան լայվերով ու տարատեսակ շոուներով։ Հիմա եկել է վճարելու ժամանակը։
ՌԴ արտգործնախարար Լավրովը հայտարարել է, որ նախորդ տարի Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարների մասնակցությամբ ակտիվորեն քննարկվել է Ղարաբաղյան հակամարտության փուլային տարբերակը, ըստ որի պետք է տեղի ունենա տարածքաների հանձնում՝ բաց կոմունիկացիաների դիմաց։
ՀՀ վարչապետն ու արտգործնախարարությունը անհապաղ պետք է հրապարակավ հանդես գան այս թեմայով ու պատասխանեն հետևյալ հարցերին՝
1․Համաձա՞յն են արդյոք հակամարտության կարգավորման փուլային տարբերակին և եթե նման հարց է քննարկվել, ապա ինչո՞ւ է թաքցվել հանրությունից,
2․Ո՞րն է հակամարտության կարգավորման պաշտոնական Երևանի տեսակետը («հակամարտության կարգավորումը պետք է բավարարի երեք կողմերին» ոճի պոպուլիստական ու դեմագոգիկ բանաձևեր չառաջարկել)։

Пашинян и Мнацаканян должны дать разъяснения
Лавров раскрыл: обсуждается печально известный поэтапный вариант урегулирования Карабахского конфликта
—————————————————–
Пока Никол Пашинян занимает аудиторию на тему разочаровавшихся в революции, пока борьба с распространением коронавируса организуется в неряшливой и несистемной форме, пока экономика Армении ежедневно теряет 40 млн долларов, над Арменией и Арцахом сгущаются тучи.
Вернее, эти тучи уже давно сгустились, и разговоры о них заглушались фейсбуковскими лайвами и различными шоу. Сейчас пришло время расплаты.
Глава МИД России Сергей Лавров заявил, что в прошлом году с участием министров иностранных дел Армении и Азербайджана активно обсуждался поэтапный вариант решения Карабахского конфликта, согласно которому должна произойти сдача территорий в обмен на открытие коммуникаций.
Премьер и МИД РА должны незамедлительно выступить на эту тему и ответить на следующие вопросы:
1. Согласны ли они с поэтапным вариантом решения конфликта, и если подобный вопрос обсуждался, то почему это скрыли от общественности?
2. Какова позиция официального Еревана в вопросе урегулирования конфликта (популистских и демагогичных формул в стиле «урегулирование должно устраивать три стороны» не предлагать)?