Սահմանադրական փոփոխությունների վերջնական նախագիծը կներկայացվի մյուս տարի. Արդարադատության նախարար
Աշխատանքային խումբը, որը պետք է մշակի սահմանադրական փոփոխությունների փաթեթը, ներկայումս աշխատում է հայեցակարգի շուրջ: Այս մասին մայիսի 7-ին ԱԺ-ում Կառավարության 2019 թվականի ծրագրի իրականացման ընթացքի մասին հաշվետվության քննարկման ժամանակ ասաց արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը:
Նրա խոսքով՝ աշխատանքները մշակման փուլում են: «Ներկայումս մենք աշխատում ենք հայեցակարգի վրա, որը պատրաստ կլինի միայն սեպտեմբերին: Դրանից հետո կսկսվեն քննարկումները, եւ արդեն մյուս տարի կներկայացվի սահմանադրական փոփոխությունների վերջնական նախագիծը»,- հայտնեց նախարարը:
Նա շեշտեց, որ ներկայումս աշխատանքային խումբը խորհրդակցություններ է անցկացնում տեսակոնֆերանսների միջոցով:

Окончательный проект конституционных поправок в Армении будет представлен в следующем году – Минюст
Рабочая группа, которая должна разработать пакет конституционных изменений, в настоящее время работает над концепцией. Об этом на заседании Национального собрания Армении во время обсуждения отчета о ходе реализации программы Правительства на 2019 год заявил 7 мая министр юстиции Армении Рустам Бадасян.
По его словам, работы находятся на стадии разработки. «В настоящее время мы работаем над концепцией, которая будет готова лишь к сентябрю. После этого начнутся обсуждения, и уже в следующем году будет представлен окончательный проект конституционных поправок», – сообщил министр.
Он подчеркнул, что в настоящее время рабочая группа проводит совещания посредством видеоконференций.