252 անձի նկատմամբ իրականացվել է վարչական ձերբակալում. ոստիկանություն
«Հայաստանի Հանրապետությունում արտակարգ դրություն հայտարարելու մասին» ՀՀ կառավարության 2020 թվականի մարտի 16-ի N 298-Ն որոշմամբ, Հայաստանի Հանրապետության ամբողջ տարածքում արգելվել են հավաքները: 2020 թվականի հունիսի 14-ին մի խումբ անձինք, անտեսելով հավաքների արգելքը՝ Երևան քաղաքի Նալբանդյան փողոցի 104 հասցեում՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության վարչական շենքի մոտակայքում, կազմակերպել և անցկացրել են հավաք:
Նշված անձինք չեն ենթարկվել նոր կորոնավիրուսային հիվանդության համավարակի տարածումը կանխելու նպատակով սոցիալական հեռավորություն պահպանելու և հավաքը դադարեցնելու վերաբերյալ ՀՀ ոստիկանության օրինական պահանջներին, ուստի ժամը 22։00-ի դրությամբ 252 անձի նկատմամբ իրականացվել է վարչական ձերբակալում։ Մի խումբ անձանց կողմից օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ դիտավորությամբ հավաք կազմակերպելու և անցկացնելու դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225.1-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:

В отношении 252 лиц применено административное задержание – Полиция РА
Решением правительства от 16 марта 2020 года об объявлении в Армении режима чрезвычайного положения, на всей территории республики запрещены собрания, сообщает полиция Армении.
14 июня группа граждан, игнорируя запрет на проведение собраний, организовала и провела собрание по адресу ул. Налбандяна 104, около административного здания Службы национальной безопасности в Ереване.
Указанные лица не подчинились законным требованиям полиции соблюдать социальную дистанцию и прекратить собрание с целью предотвращения распространения нового коронавируса, посему по состоянию на 22:00 в отношении 252 лиц применено административное задержание.
По факту намеренной организации и проведения собрания в нарушение установленного законом порядка в отношении группы лиц возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 225.1 Уголовного кодекса Армении.