Ինչու՞ է ինքնաբացարկ ներկայացրել ՕԵԿ–ական Գագիկ Մուրադյանը
«7 օր»-ն արդեն տեղեկացրել է, որ Երևանի ավագանու ընտրություններում ՕԵԿ համամասնական ցուցակից ինքնաբացարկի դիմում է ներկայացրել ցուցակի 55-րդ հորիզոնականը զբաղեցնող Գագիկ Մուրադյանը։
«Օրինաց երկիր» կուսակցության մամլո խոսնակ Սուսաննա Ամրահամյանը«7 օր»-ին ասել է, թե Գագիկ Մուրադյանի ինքնաբացարկի պատճառը աշխատանքային ծանրաբեռնվածությունն է։
-Սա չի նշանակում, որ նա դադարեցնում է իր լիազորությունները։ Գ. Մուրադյանն ընդգրկվում է կուսակցության այլ աշխատանքների մեջ,- տեղեկացրել է Ս. Աբրահամյանը։
«Օրինաց երկիր» կուսակցության մամլո խոսնակ Սուսաննա Ամրահամյանը «7 օր»-ին ասել է, թե Գագիկ Մուրադյանի ինքնաբացարկի պատճառը աշխատանքային ծանրաբեռնվածությունն է։

«7 օր» уже сообщал, что Гагик Мурадян, занимающий 55-е место в пропорциональном списке партии «Страна законности» на выборах старейшин Еревана, подал заявление о самоотводе.
Пресс-спикер ПСЗ Сусанна Абраамян сообщила «7 օր»-у, что причиной самоотвода Гагика Мурадяна стала его загруженность на работе.
-Это не означает, что он теряет свои полномочия, просто он будет задействован в других партийных работах, - сообщила С.Абраамян.
Почему Гагик Мурадян (ПСЗ) взял самоотвод?