Մոտակա ժամանակներում կփորձեմ ավելի հանգամանալից պարզաբանումներ տալ բոլոր հարցերի շուրջ. Ռոբերտ Քոչարյան (տեսանյութ)
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, ով այսօր՝ հուլիսի 1–ին, աշխատանքի էր գնացել իր գրասենյակ, աշխատանքից դուրս գալիս պատասխանել է NEWS.am-ի մի քանի հարցերի։
Երկրորդ նախագահը նշեց, որ իրեն լավ է զգում, հետևում է երկրի ներքին և արտաքին քաղաքական զարգացումներին, սակայն չցանկացավ գնահատական տալ՝ նշելով, որ չի ցանկանում «ոտքի վրա» խոսել լուրջ հարցերի շուրջ։
«Իհարկե, հետեւում եմ գործընթացներին, բայց չեմ կարծում, որ ոտքի վրա լուրջ հարցերի պատասխանները ճիշտ կլինի տալ հիմա։ Ես պատրաստվում եմ եւ մոտակա ժամանակներում կփորձեմ շատ ավելի լուրջ, հանգամանալից պարզաբանումներ տալ բոլոր հարցերի շուրջ»,–ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 18-ին ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանը բավարարել է Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների դիմումը եւ 2 մլրդ դրամ գրավի դիմաց ազատ արձակել երկրորդ նախագահին։

Роберт Кочарян: «Собираюсь в ближайшее время дать обстоятельные разъяснения по всем вопросам» (видео)
Второй президент Армении Роберт Кочарян, который 1 июля отправился на работу в свой офис в «Эребуни плаза», выходя из здания ответил на несколько вопросов «News.am».
Второй президент отметил, что чувствует себя хорошо, следит за внутриполитическими и внешнеполитическими развитиями страны, однако не стал давать оценки, отметив, что не желает «на ногах» говорить о серьезных вопросах.
«Конечно, я слежу за процессами, но не думаю, что сейчас будет правильно дать ответы на серьезные вопросы. Я собираюсь и в ближайшее время попытаюсь дать более серьезные, обстоятельные разъяснения по всем вопросам», – сказал он.
Напомним, что 18 июня Апелляционный уголовный суд Армении удовлетворил обращение адвокатов Роберта Кочаряна и освободил второго президента под залог, определив сумму залога в 2 млрд драмов.