Ավտովարկավորում մեկ օրում՝ առանց բանկ այցելելու (տեսանյութ)
Ամերիաբանկը ՀՀ ֆինանսական շուկայում ներկայացնում է ավտովարկավորման ամբողջովին նոր տարբերակ: Այսուհետ առաջնային շուկայից ավտոմեքենա գնող հաճախորդները հնարավորություն կունենան մեկ օրվա ընթացքում ստանալ ավտովարկավորում` առանց Բանկ այցելելու և նույն օրը վերցնել ավտոմեքենան ավտոսրահից:
Այս գործարքը մեկ օրում կատարելու համար հաճախորդը պարզապես կարող է
• ստանալ վարկի նախնական հաստատում առաջնային շուկայի ավտոմեքենաների ձեռքբերման ameriabank.am հարթակից և մոտենալ ավտոսրահ մեքենան ձեռք բերելու համար կամ
• այցելել Ամերիաբանկի հետ համագործակցող ավտոսրահներից որևէ մեկը և տեղում լրացնելով իր նախընտրած մեքենայի վարկավորման հայտը, ստանալ դրա պատասխանն ընդամենը մի քանի րոպեում:
Վարկային հայտը ավտոսրահում ներկայացնելու դեպքում հաճախորդը վարկի տրամադրման վճար չի կատարելու:
automarket.ameriabank.am հարթակում տեղի են ունեցել մի շարք այլ բարելավումներ, մասնավորապես` բարելավվել է գլխավոր էջից ավտոմեքենաների ընտրության հնարավորությունը, ընդլայնվել են մեքենաների նկարագրությունները, ավելացվել է մի քանի մեքենա իրար հետ համեմատելու հնարավորությունը և այլն:
Ավտոմատ կերպով հաստատվող ավտովարկերը տրամադրվում են մինչև 15 մլն ՀՀ դրամ սահմանաչափով: Ավելի մեծ գումարի ավտովարկի համար դիմելու դեպքում անհրաժեշտ է վարկային հայտը ներկայացնել Ամերիաբանկի ցանկացած մասնաճյուղում:
Ավտովարկավորման այս հնարավորությունն արդեն հասանելի է Ամերիաբանկի հետ համագործակցող ավելի քան 20 ավտոսրահում, որոնց ցանկը դեռևս ենթակա է ընդլայնման:
Ծառայության մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ այստեղ:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ
Ամերիաբանկը Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ:

Автокредиты за один день, не посещая банк (видео)
Америабанк предлагает совершенно новый вариант автокредитования на финансовом рынке Армении. Клиентам, желающим приобрести автомобиль на первичном рынке, предоставляется возможность получить автокредит в течение одного дня, не посещая Банк, а также забрать автомобиль из автосалона в тот же день.
Для этого требуется просто
• Получить предварительное подтверждение кредита на сайте для покупки автомобилей на первичном рынке (automarket.ameriabank.am) и посетить автосалон для приобретения автомобиля, или
• Обратиться в любой из автосалонов, сотрудничающих с Америабанком, заполнить кредитную заявку и получить ответ за считанные минуты.
В случае предъявления кредитной заявки в автосалоне, комиссия за предоставление кредита не взимается.
На сайте automarket.ameriabank.am были внесены улучшения, в частности, улучшена возможность выбора автомобилей с домашней страницы, расширено описание автомобилей, добавлена возможность сравнения нескольких автомобилей и так далее.
Максимальный лимит автоматически утверждаемых кредитов - 15 миллионов драмов РА. Для более высокой суммы необходимо представить кредитную заявку в любой из филиалов Америабанка.
Данная возможность автокредитования уже доступна в более 20 автосалонах, сотрудничающих с Америабанком. Список продолжает расширяться.
Для более подробной информации нажмите здесь.
ЗАО «Америабанк»
Америабанк – один из самых динамичных банков и стабильных финансовых учреждений Армении. Америабанк – универсальный банк, предлагающий корпоративные, розничные и инвестиционные услуги в комплексном пакете.