«Բարգավաճ Հայաստան»-ը չի մասնակցի ՍԴ դատավորների ընտրությանը
ՀՀ ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը չի մասնակցելու Սահմանադրական դատարանի դատավորների ընտրությանը:«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ԱԺ սեպտեմբերի 14-ի նիստում հայտնեց Նաիրա Զոհրաբյանը՝ թեկնածությունների հարցը քննարկելուց առաջ:
«Մենք որոշել ենք և չենք մասնակցելու Սահմանադրական դատարանի դատավորների ընտրությանը: Քանիցս ասել ենք՝ այստեղ խախտված են հստակ ընթացակարգեր»,-ասաց Զոհրաբյանը:
Նաև ինչպես «Բարգավաճ Հայաստան»-ը, այնպես էլ «Լուսավոր Հայաստան»-ը դժգոհեցին, որ թեկնածուները խմբակցությունների հետ հանդիպումներ չեն նախաձեռնել:
ՀՀ ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը չի մասնակցելու Սահմանադրական դատարանի դատավորների ընտրությանը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ԱԺ սեպտեմբերի 14-ի նիստում հայտնեց Նաիրա Զոհրաբյանը՝ թեկնածությունների հարցը քննարկելուց առաջ:

Партия «Процветающая Армения» не примет участия в выборах судей КС
Парламентская фракция «Процветающая Армения» не примет участия в выборах судей Конституционного суда. Как передает «Арменпресс», об этом на заседании Национального собрания Армении 14 сентября перед обсуждением вопроса о кандидатурах заявила Наира Зограбян.
«Мы решили и не будем участвовать в выборах судей Конституционного суда. Мы неоднократно заявляли, что нарушены процедуры», – сказала Зограбян.
Фракция «Светлая Армения» также выразила свое недовольство тем, что не было встреч кандидатов с фракциями.