Առաջին հերթին պետք է հասկանալ` ինչ չի կարելի անել Արցախի հարցում. Ռոբերտ Քոչարյանի քննարկումը քաղաքագետների հետ (տեսանյութ)
Քաղաքագետների հետ հանդիպմանը ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը քննարկել է անվտանգության, Արցախի խնդրի կարգավորման, գլոբալ զարգացումների հետ կապված հարցեր:
Ներկայացրել է նաև նրբություններ բանակցային գործընթացից. «Մի շքեղ վիլայում, 11-12 երկրների դիվանագետներ հավաքված, մտավարժանքների մեջ էին: Արցախում պատերազմ էր, իսկ այնտեղ մի մեծ խմբի մտավոր վարժանքն էր: Ակնհայտ էր, որ ձևաչափը չաշխատող էր»:

В первую очередь нужно понять, чего нельзя делать в вопросе Арцаха: Роберт Кочарян провел обсуждение с политологами (видео)
На встрече с политологами 2-ой президент РА Роберт Кочарян обсудил вопросы, связанные с безопасностью, урегулированием карабахского конфликта, глобальными развитиями. Об этом говорится в сообщении, распространенном на странице Роберта Кочаряна в «Facebook».
В сообщении отмечается: «Кочарян также представил нюансы переговорного процесса: «На роскошной вилле собрались дипломаты из 11-12 стран, которые провели мозговой штурм. В Арцахе была война, а там шел мозговой штурм. Было очевидно, что данный формат недействующий»».