Հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 330 անգամ
Սեպտեմբերի 20-ից 26-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 330 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 3000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

За неделю Азербайджан нарушил режим прекращения огня около 330 раз
В период с 20 по 26 сентября на линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана противник нарушил режим прекращения огня около 330 раз.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха, противник произвел по армянским позициям свыше 3000выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической обстановкой и предпринимают необходимые шаги для надежной организации охранения боевых позиций.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха, противник произвел по армянским позициям свыше 3000 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.