Օդաչուների թուրքերենով խոսակցություններն արձանագրված են․ Ադրբեջանի ռազմաօդային ուժերը խառը մարտակարգով ռմբաավիացիոն հարվածներ են հասցնում
Ադրբեջանի ռազմաօդային ուժերը խառը մարտակարգով ռմբաավիացիոն հարվածներ են հասցնում Արցախի ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ, օգտագործվում են նաև թուրքական արտադրության ԱԹՍ-ներ։
Օդում են նաև Թուրքիայի Հանրապետության ռազմաօդային ուժերին պատկանող F-16 բազմաֆունկցիոնալ կործանիչները։
Հակառակորդի օդուժը գործում է հեռվից՝ չմտնելով ՀՕՊ միջոցների խոցման տիրույթ։ Կիրառվում են օդ-ցամաք հեռահար հրթիռներ։ Օդաչուների թուրքերենով խոսակցություններն արձանագրված են։

ВВС Азербайджана наносят удары по позициям Армии обороны на севере, в воздухе находятся турецкие истребители F-16
ВВС Азербайджана наносят удары по позициям Армии обороны Арцаха в северном направлении, заявил предтавитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Применяются также беспилотники турецкого производства. В воздухе находятся турецкие истребители F-16. Авиация противника действует издалека и не входит в зону поражения ПВО. Применяются ракеты дальнего поражения типа «воздух-земля»», – отметил Ованнисян.