Կառավարությունը նիստ չի անցկացնի. բոլոր նախագծերը քննարկվում ու քվեարկվում են հեռավար
ՀՀ կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին օրենքը սահմանում է, որ նիստերը, որպես կանոն, հրավիրվում են շաբաթը մեկ անգամ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Արմեն Խաչատրյանը, գործադիր իշխանության ներկայացուցիչները հեռավար կարգով քննարկում և գրավոր քվեարկությամբ ընդունում են նախագծերը։
«Արդեն իսկ կառավարության կայքում հրապարակվել են սեպտեմբերի 28-ին քննարկված և ընդունված որոշումները։ Պարբերաբար կլինեն թարմացումներ, և հեռավար կարգով քննարկված և գրավոր քվեարկությամբ ընդունված բոլոր նախագծերը կտեղադրվեն կառավարության կայքում»,-նշեց Խաչատրյանը։
ՀՀ կառավարությունը հոկտեմբերի 1-ին նիստ չի հրավիրի, ինչպես դա արվում է յուրաքանչյուր հինգշաբթի։

Заседание правительства не состоится: все проекты обсуждаются и голосуются дистанционно
Закон Республики Армения «О структуре и деятельности правительства» устанавливает, что заседания, как правило, созываются раз в неделю. Как сообщил «Арменпресс» начальник управления информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении Армен Хачатрян, представители исполнительной власти все проекты обсуждают и письменным голосованием принимают в дистанционном формате.
«На сайте правительства уже опубликованы решения, обсужденные и принятые 28 сентября. Будут периодические обновления, и все обсужденные и принятые письменным голосованием проекты будут размещаться на сайте правительства», – отметил Хачатрян.
Правительство Армении 1 октября не созывает заседания, как обычно это делалось в каждый четверг.