ԼՂ հարցով բանակցություններ տեղի կունենան հոկտեմբերի 8-ին Ժնևում և հոկտեմբերի 12-ին Մոսկվայում. Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար
Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Ժան-Իվ Լե Դրիանը հայտարարել է, որ Ֆրանսիան, ԱՄՆ-ն և Ռուսաստանը՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ, Ժնևում հոկտեմբերի 8-ին բանակցություններ կվարեն Լեռնային Ղարաբաղում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ:
Ինչպես փոխանցում է ТАСС գործակալությունը, ֆրանսիացի նախարարի խոսքով՝ բանակցություններ են նախատեսվում նաև հոկտեմբերի 12-ին Մոսկվայում: Նախարարը չի նշել, թե ինչ մակարդակով կանցկացվեն բանակցությունները:
«Մենք ներկա պահին արդյունքների չենք հասել: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի բանակցությունները շարունակվում են արդեն 11 օր: Դրանցից մեկը տեղի կունենա վաղը Ժնևում, մյուսը երկուշաբթի Մոսկվայում: Հուսով ենք, որ դա կբերի արդեն պատերազմող կողմերի միջև բանակցությունների մեկնարկի»,-ընդգծել է Լե Դրիանը:

Переговоры по Карабаху пройдут 8 октября в Женеве и 12 октября в Москве – глава МИД Франции
Глава МИД Франции Жан-Ив Ле Дриан заявил в среду в ходе слушаний на комиссии по иностранным делам Национального собрания, что Франция, США и Россия, как сопредседатели Минской группы ОБСЕ, проведут переговоры по ситуации в Нагорном Карабахе 8 октября в Женеве и 12 октября в Москве. На каком уровне пройдут переговоры, министр не уточнил, сообщает ТАСС.
«Мы на настоящее время не достигли результатов. Переговоры [сопредседателей Минской группы ОБСЕ] идут уже 11 дней. Одни из них пройдут завтра в Женеве, другие – в понедельник в Москве. Надеемся, что это приведет к началу переговоров уже между воюющими сторонами», – отметил Ле Дриан.