Հրապարակվել են Ադրբեջանի զինուժի պաշտոնապես չհայտարարված զոհերի նոր անուններ
Բաց աղբյուրների հետազոտության արդյունքում հայտնաբերվել և հրապարակվել է Ադրբեջանի զինված ուժերի չհայտարարված կորուստների անվանացուցակի 5-րդ մասը: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է «Օրբելի» կենտրոնի ադրբեջանական հարցերով փորձագետ Տարոն Հովհաննիսյանը:
«Ադրբեջանի ԶՈՒ չհայտարարված, բայց բաց աղբյուրների հետազոտության արդյունքում հայտնաբերված կորուստների անվանացուցակի 5-րդ մասը։ Այս պահին կա 619 անուն։ Եվս շուրջ 60 անուն դեռ մշակվում է»,-նշել է Հովհաննիսյանը:
Արցախի դեմ սեպտեմբերի 27-ից սանձազերծած լայնածավալ ագրեսիայի և ռազմական գործողությունների արդյունքում Ադրբեջանն ունեցել է կենդանի ուժի 5139 կորուստ: Հակառակորդը կորցրել է 173 ԱԹՍ, 16 ուղղաթիռ, 18 ինքնաթիռ, 521 զրահատեխնիկա, 4 ՏՈՍ:

Опубликованы новые имена погибших со стороны ВС Азербайджана, не объявленных официально
В результате исследования открытых источников была найдена и опубликована пятая часть списка неопубликованных потерь Вооруженных сил Азербайджана. Об этом, как сообщает «Арменпресс», на своей странице в «Facebook» заявил эксперт по азербайджанским вопросам Центра «Орбели» Тарон Ованнисян.
«Пятая часть списка потерь Вооруженных сил Азербайджана публикуется по итогам исследования неофициальных, но открытых источников. На данный момент в нем 619 имен. Еще около 60 находятся в стадии разработки», – сообщил Тарон Ованнисян.
В результате широкомасштабной агрессии и военных действий, развязанных Азербайджаном с 27 сентября против Республики Арцах, противник понес большие потери живой силы – 5 139 человек. Противник потерял 173 БПЛА, 16 вертолетов, 18 самолетов, 521 единицу бронетехники, 4 тяжелые огнеметные системы «ТОС».