Մինչ այս պահը Գեղարքունիքում խոցվել է ադրբեջանական 18 ԱԹՍ՝ Վարդենիսում, Մարտունիում ու Գավառում
Մարզպետ Գնել Սանոսյանն այսօր ասուլիսի ժամանակ ասաց, որ Մեծ Մասրիկ համայնքնում հակառակորդի գործողությունների հետևանքով զոհվել է մեկ քաղաքացի, վիրավորվել երկուսը, իսկ օրեր առաջ էլ ԱԹՍ-ի հարվածից վիրավորվել էր 14-ամյա Նարեկը։
«Մարզում վնասվել են շուրջ 40 առանձնտուն, 2 դպրոց Ուտք ու Սոթք համայնքներում, Մեծ Մասրիկում ամբոջությամբ տուն է փլուզվել, վնասվել է գազատարը, ինչի հետևանքով հրդեհ էր բռնկվել»,-ասաց նա։
Գնել Սանոսյանի խոսքով՝ մինչ այս պահը Գեղարքունիքում խոցվել է ադրբեջանական 18 ԱԹՍ։
«Դրանք միայն Վարդենիսում չեն խոցվել, ԱԹՍ խոցվել է նաև Մարտունիում ու Գավառում»,-ասաց Սանոսյանը։
Պատերազմի սկսելուն զուգընթաց հակառակորդը սկսկեց հրթիռակոծել նաև Գեղարքունիքի մարզը։

С начала азербайджанской агрессии в Гегаркуникском марзе сбито 18 азербайджанских беспилотников – губернатор
В результате обстрелов населенных пунктов Гегаркуникского марза Армении со стороны Азербайджана в период с 27 сентября погиб 1 человек, двое ранены, в том числе 14-летний мальчик. Об этом на пресс-конференции в субботу заявил губернатор Гнел Саносян.
Он также сообщил, что за весь период на территории марза было сбито 18 дронов противника.
В целом же в результате обстрелов повреждено 40 домов и 2 школы. Удары по населенным пунктам повредили газопровод, вызвали пожар. Также они создают серьезную опасность при полевых работах.