Արցախի ՊԲ տեսադիտարկման սարքերն արձանագրել են,թե ինչպես է հակառակորդը խախտելով զինադադարի պայմանավորվածությունը, հարձակում նախաձեռնում (տեսանյութ)
Արցախի պաշտպանության բանակի տեսադիտարկման սարքերը ճշգրիտ տեղանքով և ժամով արձանագրել են, թե ինչպես է հակառակորդը, հոկտեմբերի 18-ի վաղ առավոտյան, կոպտորեն խախտելով զինադադարի մասին ձեռք բերված պայմանավորվածությունը, հարձակում նախաձեռնում հայկական դիրքերի ուղղությամբ։
Տեսանյութն իր էջում հրապարակել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։

Видеокамеры Армии обороны зафиксировали атаку азербайджанских войск в направлении армянских позиций (видео)
Рано утром 18 октября камеры видеонаблюдения Армии обороны Арцаха зафиксировали места с точными геолокационными данными и временем того, как азербайджанские войска, грубо нарушив достигнутое соглашение о прекращении огня, предпринимали атаку в направлении армянских позиций.