Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավարակի 1941 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկությունը թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված հատուկ կայքէջում:
Այսպիսով, այս պահի դրությամբ Վրաստանում հաստատված է նոր կորոնավարակի 26 503 դեպք: Ապաքինվել է ևս 412 պացիենտ և նրանց ընդհանուր թիվը կազմում է 10 163:
Կորոնավարակից մահացել է ևս 10 մարդ: Զոհերի ընդհանուր թիվը կազմում է 193:
Կարանտինի ռեժիմում է մնում 4 180 մարդ, ստացիոնար հսկողության տակ՝ 3 571-ը:
Բացի այդ, կովիդ-հյուրանոցում գնտվող անձանց թիվն 1 848 է: Բուժման նպատակով Վրաստան է տեղափոխվել 41 քաղաքացի:
Վրաստանում արձանագրվել է կորոնավարակի 1941 նոր դեպք

В Грузии выявлен 1941 новый случай коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
К этому времени в Грузии подтверждено 26503 случая коронавируса. Выздоровели еще 412 пациентов, общее число выздоровевших составляет 10163 человека.
От коронавируса в стране умерли еще 10 пациентов, всего количество умерших составляет 1939 человека.
В режиме карантина находятся 4180 граждан, в стационарах под наблюдением врачей – 3571 человек. Количество людей в ковид-гостиницах составляет 1 848.
В Грузии выявлен 1941 новый случай коронавируса