Լավրովը դեկտեմբերի 7-ին Մոսկվայում բանակցություններ կանցկացնի Հայաստանի ԱԳ նախարարի հետ
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը երկուշաբթի բանակցություններ կանցկացնի իր հայ գործընկեր Արա Այվազյանի հետ և կքննարկի Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ համաձայնագրերի կատարման ընթացքը:
«Հայաստանի արտգործնախարարության ղեկավարը դեկտեմբերի 7-ին աշխատանքային այցով կլինի Մոսկվայում»,-հինգշաբթի կայացած ճեպազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
Նրա խոսքով՝ «մեր երկրների արտաքին գործերի գերատեսչությունների ղեկավարները կքննարկեն միջազգային և տարածաշրջանային խնդիրներ, ինչպես նաև երկկողմ կապերի ամբողջ շրջանակը»:
«Հատուկ ուշադրություն է դարձվելու նոյեմբերի 9-ին Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների հայտարարության իրագործմանը՝ շեշտը դնելով մարդասիրական օգնության տրամադրմանը, ենթակառուցվածքների վերականգնմանը, տրանսպորտային միջանցքների ապաշրջափակմանը տարածաշրջանում, այդ թվում՝ Ռուսաստանի միջգերատեսչական պատվիրակության Երևան և Բաքու կատարած այցից հետո նոյեմբերի 21-ին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համատեքստում»,-ասել է Զախարովան:

Лавров 7 декабря в Москве проведет переговоры с главой МИД Армении
Глава МИД РФ Сергей Лавров в понедельник проведет переговоры с армянским коллегой Арой Айвазяном, обсудит реализацию договоренностей по Нагорному Карабаху, сообщила официальный представитель МИД России Мария Захарова.
«Глава внешнеполитического ведомства Армении 7 декабря будет находиться в Москве с рабочим визитом», – сказала Захарова на брифинге в четверг.
По ее словам, «главы внешнеполитических ведомств наших стран обсудят международную и региональную проблематику, а также весь комплекс двусторонних связей».
«Особое внимание будет уделено реализации заявления лидеров России, Азербайджана и Армении от 9 ноября с акцентом на оказание гуманитарного содействия, восстановление инфраструктуры, разблокирование транспортных коридоров в регионе, в том числе в контексте договоренностей, достигнутых по итогам визита российской межведомственной делегации в Ереван и Баку 21 ноября», – заявила Захарова.