Ռուս խաղաղապահները ժամանել են Հին Թաղեր և Խծաբերդ, ռազմական գործողություններն այս պահին դադարել են. Հադրութի քաղաքապետ
Ռուս խաղաղապահներն արդեն ժամանել են Հադրութի շրջանի Խծաբերդ և Հին Թաղեր գյուղեր, որոնց ուղղությամբ հարձակում են գործել ադրբեջանական զինված ուժերը, այս պահին ռազմական գործողությունները դադարել են: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց Հադրութի քաղաքապետ Վահան Սավադյանը:
«Այժմ պարզում են, թե ով է խախտել հրադադարի ռեժիմը եւ ում հսկողության տակ են մնալու գյուղերը»,-ասաց նա:
Քաղաքապետի խոսքով` գյուղերի տարածքը չեզոք գոտի էր, որը զբաղեցրել էին հայ զինվորականները, այնտեղ ռուս խաղաղապահներ չեն եղել եւ միայն հարձակումից հետո են ժամանել:

Российские миротворцы прибыли в села Хцаберд и Хин Тахер Гадрута: военные действия прекратились – мэр Гадрута
Российские миротворцы уже прибыли в села Хцаберд и Хин Тахер Гадрутского района, в направлении которых произвели нападение азербайджанские вооруженные силы, на данный момент военные действия прекратились. Об этом «News.am» сообщил мэр Гадрута Ваган Савадян.
«Сейчас выясняют, кто нарушил режим прекращения огня, и под чьим контролем останутся села», – сказал он.
По словам мэра, территория сел была нейтральной полосой, которую занимали армянские военнослужащие, там не было российских миротворцев, и они прибыли лишь после нападения.