Հանդուրժողականությունը երբե՛ք նպատակաուղղված չի եղել դավաճաններին ու ազգադավներին պաշտպանելու համար
Շատ «փիառված» արժեք է այդ 7-վանկանի, անբարեհունչ «արժեքը»։ «Արդյոք դու հանդուրժողակա՞ն ես։ Ո՞չ։ Դե ուրեմն՝ ամո՛թ քեզ, այ հետամնաց վայրենի՛»,-սա՛ է հանդուրժողականության բանաձևը:
Հա, բայց ինչո՞ւ է այն ստեղծվել։ Ո՞ւմ պաշտպանելուն։ Այն ստեղծվել է պաշտպանելու համար այլախոհներին, որոնք այլ կերպ էին մտածում, այլադավաններին, որոնք այլ կրոն էին դավանում, այլազգիներին, որոնք այլ էթնիկական մշակույթի կրող էին։
Հանդուրժողականությունը երբե՛ք նպատակաուղղված չի եղել դավաճաններին ու ազգադավներին պաշտպանելու համար։ Դա այդ երևույթի «տարածքը» չէ և չի էլ կարող լինել։
Ուստի թող ոչ ոք չհանդգնի հանդուրժողականության դիրքերից պաշտպանել գերագույն դավաճանին, նրա ուսապարկերին ու սպասարկուներին։ «Բարևազուրկների» այդ դասակարգին խայտառակողներն ու այլ կերպ «անհանդուրժողները» դրսևորում են բարձր քաղաքացիական ու ազգային գիտակցություն, իսկ նրանց «հանդուրժողները», հակառակը, իրենց վրա են վերցնում բարևազուրկների բոլոր 7 մահացու մեղքերը՝ հայրենավաճառությունը, գլխակերությունը, սուտասանությունը, պետականաքանդությունը, աչքաչոռությունը, մորթապաշտությունը, ապաշնորհությունը։

Толерантность никогда не была направлена на защиту предателей нации
Чрезвычайно пропиаренная неблагозвучная «ценность». «Ты толерантен? Нет? Значит позор тебе, отсталый дикарь!» – вот формула толерантности.
Да, но зачем она была создана? Чтобы защитить кого? Она была создана для защиты инакомыслящих, мыслящих по-другому, исповедующих другие религии, носителями других этнических культур.
Толерантность никогда не была направлена на защиту предателей нации. Она не является «территорией» этого явления и не может.
Следовательно, пусть никто не смеет защищать верховного предателя, его рюкзаки и обслугу с позиции толерантности.
Те, кто позорит и иным образом «не терпит» этот класс «нерукопожатных», проявляют высокую гражданскую и национальную сознательность, а те, кто «толерантен», наоборот, берут на себя все 7 смертных грехов «нерукопожатных»: продажа родины, убийство, ложь, разрушение государственности, дурной глаз, шкурничество, бездарность.