Ինչպես և ում միջոցով է Թուրքիան ներսից գրավում Հայաստանը
«Ղարաբաղից պրծնենք, Թուրքիայի ու Ադրբեջանի հետ սահմանները բացվեն, լավ ապրենք» կարգախոսին սողացող տարբերակով փոխարինելու է գալիս «Սյունիքից պրծնենք, լավ ապրենք»–ը։
Ինչպես որ «խաղաղասիրական» կոդերով պատերազմ ու պարտություն բերեցին Արցախում, այնպես էլ նույնն անում են Հայաստանի մասով։ Մոլորոցնելու բանաձևը նույնն է՝ «Մենք խաղաղություն ենք ուզում»։
Ցավով պետք է արձանագրել, որ թուրքական պրոպագանդան, որը թաքնված է «արևմտամետ» քողի տակ, Հայաստանում շատ հզոր է աշխատում։ Հատկապես երբ թուրքամետ թեզերը քարոզվում են ՀՀ վարչապետի, նրա ընտանիքի անդամների, Նիկոլին կից նախարարների, պատգամավորների, օլիգարխների ու շարքային սրիկաների միջոցով։

Как и посредством кого Турция захватывает Армению изнутри
На смену лозунгу «Избавимся от Карабаха, откроем границы с Турцией и Азербайджаном и заживем» в ползучем порядке приходит лозунг «Избавимся от Сюника и заживем».
Точно так же, как в «пацифистских» кодах привели к войне и поражению в Арцахе, так и сейчас то же самое делают по части Армении. Формула оболванивания всё та же – «Мы хотим мира».
С прискорбием нужно констатировать, что скрытая под «прозападной» завесой турецкая пропаганда работает в Армении очень мощно. В особенности когда протурецкие коды пропагандируются премьером РА, членами его семьи, действующими при Николе министрами, депутатами, олигархами и рядовыми подонками.